| קטגוריות:   |

בעידן המודרני, המושג "מערכות מידע" שגור בפי כל. הסיבה לכך היא פשוטה: כל חברה או ארגון זקוקים למערכת שתרכז ותנהל את כל הידע והפעילויות שלהם, ומערכת מידע שכזו משרתת את כל העובדים בארגון. בוודאי גם אתם משתמשים במערכת מידע כלשהי במקום העבודה שלכם. אך מה אתם באמת יודעים על מערכות מידע? במאמר הבא תוכלו ללמוד על התפתחות מערכות המידע ועל מקומן בארגונים המודרניים.

התפתחות מערכות המידע

מערכות מידע נכנסו לשימוש באופן הדרגתי ולא לכל הארגון כמקשה אחת. התחום הראשון שאליו חדרו מערכות המידע הוא תחום הנהלת החשבונות. הסיבה לכך היא שבכל ארגון יש מחלקת הנהלת חשבונות, אשר עובדת בהתאם לתקנות אחידות ולחוקים הזהים לכולם. המשמעות היא שניתן היה לשווק את אותן מערכות מידע לקהל רחב הכולל מגוון רב של ארגונים.

לאחר מכן, מערכות המידע נכנסו גם לתחום המלאי והרכש, אשר פועל באופן הדומה לפעולת תחום הנהלת החשבונות: הכנסות והוצאות של מוצרים וסחורות (בדומה לכסף). רק בשלב מאוחר יותר הן נכנסו לשימוש במחלקות אחרות, כמו משאבי אנוש, שפעילותן משתנה בין ארגון לארגון.

בתחילת הדרך, לכל מחלקה בארגון היו מערכות מידע משלה. אולם מצב זה יצר בעיות רבות, כמו כפילות במידע וחוסר תיאום בין המחלקות השונות. כפועל יוצא, מערכות המידע לא הציגו תמונה שלמה ועדכנית של מצב הארגון. רק לאחר מספר שנים עברו למערכות מידע מבוססות ERP, שעובדות עם בסיס נתונים משותף. הודות לפיתוח הטכנולוגי המואץ, כיום אנו יכולים ליהנות ממערכות מידע ייחודיות, המכונות Best Of Breed, אשר מתאימות עצמן ל- ERP ומתממשקות לבסיס הנתונים המשותף.

מערכות מידע כמרכיב אסטרטגי של הארגון

קיימים קשרי גומלין בין ארגונים העוסקים בפיתוח ובבנייה של מערכות מידע לארגונים, לבין הארגונים המשתמשים במערכות מידע אלו. כל הארגונים הללו צריכים לפעול בהתאם לאסטרטגיה עסקית, דהיינו בהתאם לסדרה רציפה של הקצאות משאבים, המגדירה את היחס בין הארגון לסביבתו לאורך זמן. המטרה הסופית של כל ארגון צריכה להיות השגת יתרון על פני מתחריו בשוק.

לשם כך, ההנהלה מגדירה את האסטרטגיה הכוללת של מערכות המידע בארגון: היחסים בין הפונקציות השונות של מערכות המידע לבין המשתמשים, ההנהלה וגופים מחוץ לארגון. אסטרטגיה זו צריכה להשתלב באסטרטגיה הכוללת של הארגון, באופיו ובסביבתו. את האסטרטגיה יש לפרוט לקווי מדיניות ולדרכי פעולה בתחומים השונים של טכנולוגיות המידע: חומרה ותשתיות, תוכנה, שיטת הניהול, כוח אדם, השקעות, פרויקטים וכו'. חשוב לזכור שהיעדר אסטרטגיה מוביל לחוסר בהירות בנוגע לסדרי העדיפויות בהקצאת משאבים ובנוגע לדרך קבלת ההחלטות הנוגעות לפעילות עסקית שנעזרת בטכנולוגיות מידע (לדוגמא, אחריות לקבלת החלטות).

תכנון מוקדם של מערכות מידע

בארגונים לא פורמאליים, לתכנון מערכות המידע יש תפקיד קריטי. ככל שהארגון גדול יותר, כך הצורך בתכנון מוקדם הוא רב יותר. גם בחברות שבהן התהליכים מתנהלים במהירות ובתזזיתיות אסור לוותר על שלב התכנון של מערכות המידע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.