| קטגוריות:   |

כלבים הם חיות מחמד שפשוט כיף לגדל בעיקר בשל אופיים הידידותי כלפי האדם, יש המון יתרונות בגידול כלבים ובעיקר בלגדול עם כלבים, המעניקים לילד אהבה בלתי נגמרת. כל זאת מתקיים בתנאי שהכלב שברשותכם הוא כלב אשר מתנהג בהתאם לחיית מחמד שחיה עם בני אדם. אם נתנהג לכלב בצורות מסוימות יכול לגדול לנו כלב בעייתי, ואז גידול הכלב הופך לסיוט מתמשך, אילוף כלבים הוא תחום שהתפתח בדיוק בגלל הסיבות הללו (כמובן שיש עוד הרבה סיבות ומצבים שונים), אופיו של הכלב בבסיסו הוא טוב אך חשוב להקפיד על מספר כללים במהלך הגידול של הכלב, יש להבין שהכלב חושב ורואה את מה שקורה סביבו בצורה שונה לחלוטין מהצורה שבה אנו בני האדם, אילוף כלבים הוא אחד הדרכים לנסות ולהבין איך עובד מוחו של הכלב, בעזרת אילוף כלבים אנו נבין הרבה יותר טוב איך צריך לנהוג כלפי הכלב כך שהוא באמת יבין מה מבוקשנו, אילוף כלבים נעשה בדרך כלל על ידי מאלף כלבים מקצועי שלמד את המקצוע ועבר הסמכה באילוף כלבים

מאלף כלבים

כשהמסקנה ברורה והוחלט שאין ברירה אלא לבחור מאלף כלבים, שיעזור לנו להשתלט על כלבנו. כנראה שבאמת בעזרת אילוף כלבים ימצא הפתרון, אילוף כלבים הוא מקצוע נפוץ בימינו ויש המון אנשים שבחרו בתחום, כמובן שיש בכך יתרונות אך אין דרך לברוח גם מהחסרונות, הרי ברור שככל שהמבחר גדול יותר יהיה קשה יותר לבחור את המאלף הנכון בשבילנו ובשביל הכלב, יש כמה דרכים למצוא אדם המתמחה באילוף כלבים, כמובן שיש את הדרכים הישנות והטובות כמו לדוגמא ספר טלפונים, אך בימינו רוב המידע לגבי אילוף כלבים (למרות שאפשר לומר כך כמעט על כל תחום)ברשת האינטרנט שמוצפת במאלפי כלבים. הבחירה של המאלף המתאים צריכה להתבסס על כמה פרמטרים לדוגמא:

• כמובן שהאלמנט הכלכלי תופס מקום בהחלטה, לכן כדאי לבדוק כמה מאלפים ולקבל מהם הצעת מחיר אך זכרו לא תמיד זול ביותר הוא הרע ביותר בדיוק כמו שלא כל היקר ביותר הוא הטוב ביותר.

• לכו לפי תחושת הבטן, דברו עם המאלף אם תרגישו שאתם מבינים אותו ושהוא מבין אתכם, פרמטר זה הכרחי.

• בדקו את רמת הניסיון של המתמחה באילוף כלבים המשמעות לכך היא רבה לכן טוב לשקול מאלף כלבים בעל ניסיון.

• מומלץ לקבל שיעור ניסיון ולבדוק את הגישה של המאלף לכלב.

אילוף כלבים באופן עצמאי

כמובן שאפשר לאלף את כלבם גם בביתכם, אך בכדי לעשות כך אתם צריכים לשאול את עצמכם אם זה אפשרי ואם באמת תנחלו הצלחה, אילוף כלבים יכול להיות מוצלח גם באופן עצמאי אך אם זאת גם מסובך, ניתן לקבל הרבה מידע באינטרנט או להתייעץ אם מומחים בתחום. בכל מקרה בן אדם שבוחר לאלף את כלבו בעצמו חייב להיות בעל איזה שהוא סוג מסוים של ניסיון באילוף כלבים. לסיכום: אילוף כלבים בצורה נכונה יגרום גם לכלבכם וכמובן שגם לכם לחיות יחד בשלום. חשוב לדאוג לבריאות של הכלב אחת הדרכים לעשות כך זה על ידי אילוף כלבים. חבר הוא ידידו הטוב ביותר של האדם לכן בעזרת אילוף כלבים תקבלו כלב שהוא עולם ומלואו. (בהצלחה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.