| קטגוריות:   |

הדברה ביולוגית הינו שם למגוון פתרונות ירוקים להדברת מזיקים באופן ידידותי לסביבה ולאנשים הנמצאים בסמוך למקום בו בוצעה ההדברה. הדברה זו מתבצעת באמצעות הדברה אורגנית ומבחר שיטות נוספות, באופן תחליפי ומשלים להדברה כימית העלולה להיות מסוכנת לסביבה ומבחינה בריאותית לאדם. כאשר, בשנים האחרונות הולכת ומתבררת חשיבותה של הדברה ביולוגית כאמצעי להתמודד עם העמידות אותה פיתחו המזיקים כנגד החומרים הכימיים השונים שאינם אפקטיביים עוד.

כבר במאה ה-19 נעשה השימוש הראשון בהדברה באמצעים ביולוגיים, כאשר חקלאים בקליפורניה, ארצות הברית, ייבאו פרת משה רבנו מאוסטרליה בכדי לחסל את הכינמת שפגעה בצורה אנושה ביבולי התפוזים. כך שמטרת הדברה ביולוגית היא לשנות את המרקם האורגני באמצעות יבוא של מחסלים טבעיים של המזיקים, ובכך לשפר את איכות חיינו במינימום סיכון בריאותי או סביבתי.

התהליך עצמו מתבצע על ידי מדביר מקצועי המטמיע אויבים טבעיים של המזיקים אותם אנו רוצים לחסל, כאשר כלל התהליך נמצא בפיקוח משרד הבריאות וניתן לבצעו בצורה בטוחה ומבלי חשש בתוך ריכוזי אוכלוסייה ומבני מגורים.

ההדברה הביולוגית מבוצעת באמצעות טורפים טבעיים קטנים, כגון ציפורים, חיפושיות ותולעים שונות, כך לדוגמא קק"ל מעודדת קינון של ציפורים ביערות הקרן, בכדי לחסל באופן טבעי את המכרסמים הנוהרים ליערות בעקבות צמצום אזורי המחיה שלהן, ומזיקים לטבע. ישנן עוד מגוון שיטות הנהוגות ברחבי העולם, ובאמצעות חיידקים וטפילים מיקרוסקופיים מחסלים את המזיקים וגורמים להסתלקות הסכנה הנובעת מהם.

בחירה בהדברה ביולוגית הינה מומלצת בהתאם לתנאי השטח והמזיק אותו ברצוננו לחסל, אך בכדי להבטיח לעצמכם את התוצאה הרצויה עליכם לבחור בחברת הדברה מוסמכת לנושא, ועוסקת בתחום בהצלחה במתן פתרונות הדברה אקולוגיים לבתים פרטיים, מפעלים ומשרדים. כאשר המהפכה הירוקה מאפשרת לכם לצמצם באופן ניכר את הנזקים הנובעים ממזיקים אלו למינימום האפשרי, מבלי להשפיע לרגע על איכות החיים, הבריאות של דיירי הבית, לרבות תינוקות, או פגיעה במקורות מי התהום, חיות הבית או הסביבה.

יש לבצע את התהליך אך ורק באמצעות מדביר מקצועי, המעניק אחריות להצלחת התהליך ושימוש במדבירים טבעיים המאושרים על ידי משרד הבריאות ואיגוד המדבירים. כאשר רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם הדברה אפקטיבית שתשפר את איכות חייכם ולא תפגע באיזון האקולוגי בסביבתכם.

בחסות ביי ג'וק מומחי הדברה ביולוגית 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.