| קטגוריות:   |

יונים בוחרות את מקומות הקינון שלהן על פי שני שיקולים עיקריים, הראשון הינו מקום יציב, שכן יונים רגישות לכל תזוזה והן אינן יקננו לעולם במקום שאיננו מעניק להן את היציבות הרצויה, ושנית הן יבחרו במקום נסתר מטורפים ומזיקים מבחינתן, כמו בני האדם.

לכן, גגות רעפים הינם בית גידול אידיאלי ליונים, במקרים רבים היונים יכולות להתגורר ללא מפריע מעל ראשנו ומבלי שנבחין בכך, וזאת בהנחה שהן אינן משלשלות על שביל הכניסה לבית או בכל מקום אחר בו אנו מסוגלים להבחין.

אך אם איננו מסוגלים להבחין ביונים והן אינן מפריעות לנו מבחינת רעש או לכלוך, מדוע עלינו לבצע הרחקת יונים מגג רעפים?

יונים נושאות עימן טפילים שונים, כמו תולעים, פשפשים וכינמות. אלו טפילים הניזונים מהדם הזורם בגופן של היונים אך אינם פוגעים בהם, מכיוון שהם מעוניינים להמשיך להפיק מהם מזון.

אולם, טפילים אלו יכולים למצוא את עצמם אל תוך ביתנו, דרך חרכים הנמצאים בין אריחי הרעפים המרכיבים את גג ביתנו, להידבק לגופנו ולבקש לצרוך מזון מדם גופנו.

בעיה ההופכת למהותית הרבה יותר כאשר מתגוררים בבית תינוקות וילדים קטנים, או כאשר אחד או יותר מדיירי הבית מבלה את רוב זמנו בקומה העליונה של הבית, ואין חוצץ נוסף בינו ובין היונים, והטפילים אותם הן מביאות איתן, מלבד גג הרעפים.

הגנה על גג רעפים מיונים מתבצעת בדרך פשוטה, הכוללת התקנת עמודי מתכת נמוכים בהתאם לקו המתאר של הגג, בין העמודים נפרסים כבלי פלדה בגובה של שלושים סנטימטרים, ומעליהם נפרסת רשת ייחודית העמידה לקרינת השמש, העוטפת למעשה את גג הבית.

בכדי למנוע מצב בו היונה תעמוד או תקנן על אחד מהעמודים, על גבי כל אחד מהם יוצבו דוקרני נירוסטה, כמו כן ניתן להציב חוטי רטט שיוסיפו להתרעה וימנעו באופן מוחלט מהיונה למצוא את מקומה על גג הרעפים שלכם.

בנוסף, שיטה זו של עטיפת גג הרעפים, מאפשרת התמודדות גם עם גג בעלי מתארים מסובכים או מקומות קינון נסתרים, וזאת על ידי התקנת עמודי תמיכה גם במרכזו של הגג, לא רק בהיקף. ומאפשרת להקיף אביזרים שונים המותקנים על גג הבית, כמו דוד שמש, קולטים וצלחת לוויין.

בכל מקרה, בבואנו להתמודד עם תופעה הקשורה ליונים על גבי גג רעפים, יש לבחור בחומרים האיכותיים ביותר שיעניקו לכם את ההגנה הטובה ביותר, מבלי צורך לטפל בגג המבנה באופן שוטף בכל כמה שנים.

תגובה אחת

  • קמגרה says:

    מקצועי וחד ביותר. ניסחת את זה בצורה ברורה ומדוייקת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.