| קטגוריות:   |

אקווריום עם דגי נוי, נחשב פריט נוי מיוחד במינו. הוא תורם רבות להיבט העיצובי של ונחשב כיום לתחביב שכיח ופופולארי. להלן מספר מושגים שיסייעו לכם להבין טוב יותר מה ההבדל בין סוגי אקווריום מים מתוקים לאקווריומים מסוגים אחרים.

מהו אקווריום מים מתוקים ?

סוג המים הוא אחד הפקטורים המשמעותיים ביותר באקווריום (למעט גודל המיכל עצמו). על פי סוג המים, אקווריומים נחלקים לארבע סוגים שונים

  1. אקווריומים מים מתוקים קרים
  2. אקווריומים מים מתוקים חמים
  3. אקווריומים מים מלוחים קרים
  4. אקווריומים מים מלוחים חמים

מדוע סוג המים כל כך חשוב ?

סוגי מים השונים או סוגי אקווריומים (שכאמור נקבעים על פי אלו) למעשה קובעים אלו צמחים, דגים וחיות מים אחרות נוכל לאכלס בו. אקווריומים מים מתוקים הם הסוג הנפוץ והפופולארי ביותר של אקווריומים, מאחר והם פשוטים לתפעול (אינם מצריכים חימום של המים או קירור שלהם לטמפרטורה ספציפית) ומאפשרים לאכלס מגוון רחב מאוד של דגים וחיות מים מסוגים שונים.
מתי מומלץ לבחור אקווריום שאינו מים מתוקים ?
המעבר בים אקווריום מים מתוקים לסוגים אחרים של אקווריומים, נעשה לרוב על ידי חובבי דגים וחיות ים מנוסים. אקווריום מים מלוחים (לצורך הדוגמא), מאפשר גידול של דגים אקזוטיים ומיוחדים יותר, אך הטיפול בהם קשה ומורכב יותר. פעמים רבות אקווריום שאינו מים מתוקים סטנדרטי, יאלץ אותנו להוציא סכום כסף גבוה לשם הקמתו ויצרוך משאבים (כספיים ואנרגטים) גדולים יותר לתפעולו. ככלל, מומחים בתחום ממליצים להתחיל מאקווריום מים מתוקים ולהתקדם לאקווריומים מיוחדים יותר עם צבירת הניסיון.

מה נחשב אקווריום מיוחד ?

אקווריומים מיוחדים הם אקווריומים שהגדול, הצורה שלהם וסוג המים שלהם אינם סטנדרטיים. כך למשל אקווריום ענק שנבנה על פי הזמנה אישית יחב אקווריום מיוחד. באופן דומה אווקריומים בעלי צורה שונה מהמלבן השכיח וסוג המים יהיה אחר ממים מתוקים קרים יחשבו גם הם אקווריומים מיוחדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.