| קטגוריות:   |

תאונת דרכים היא אירוע מפתיע שאי אפשר להיות מוכנים אליו. מה שכן אפשרי הוא לשנן היטב את הפעולות שחובה לעשות מיד לאחר התאונה וגם בימים שלאחר מכן. התנהלות נכונה לאחר תאונה תבטיח שתשמרו על הזכויות שלכם בצורה הטובה ביותר ותימנעו מטעויות יקרות ערך.

אי אפשר להיות מוכנים לתאונת דרכים. בין אם מדובר על תאונה בה אתם נוהגים ברכב, נוסעים בו או הולכי רגל. בכל אחד מהמקרים הללו התאונה תופסת אתכם בהפתעה ונקווה שבאופן קל יחסית.

למרות ההפתעה של התאונה עצמה, חשו בלנסות ולהתנהל נכון מיד לאחר מכן כדי לשמור על הזכויות שלכם בכמה אספקטים שונים וכדי להימנע מהתנהלות לא נכונה שעלולה לעלות לכם ביוקר בהמשך.

מה עושים אחרי תאונת דרכים?

תאונת דרכים בה נפצעים קל יחסית, איננה כמו תאונה בה נפגעים בצורה קשה, כזאת שלא מאפשרת לחשוב בבהירות או לעמוד על הרגליים בכוחות עצמכם. על כן נציין שכל מקרה לגופו וההתייחסות במאמר היא למצב בו ניתן לתפקד באופן תקין לאחר התאונה.

רכב תאונה

רכב תאונה

נקודות מפתח להתנהלות נכונה אחרי תאונה:

  • תעדו את האירוע – חשוב מאוד לתעד באמצעות מצלמת הסלולר שלכם את זירת האירוע, כלי הרכב המעורבים ואת הנפגעים כולל אתכם, אם יש כאלו. אם אפשרי לצלם בווידאו אז הדבר מומלץ ואם אתם לא במצב פיזי שיכולים לבצע זאת עצמאית אז תבקשו מעדים שנוכחים באירוע לעשות זאת עבורכם ולהעביר אליכם את מה שצילמו.
  • לגבות עדויות – בהנחה שיש עדים לאירוע, בקשו מהם את הפרטים למקרה הצורך בעתיד (תביעה או משטרה וכו'). סביר להניח שלפחות חלק מהם ישמחו לתת את המספר שלהם כדי שתוכלו ליצור קשר בהמשך.
  • להתפנות לבדיקה/טיפול רפואי – חשוב מאוד להתפנות למוקד רפואי קרוב לזירת האירוע או לבית חולים קרוב. אם הפגיעה הפיזית באותו הרגע קלה או איננה מורגשת, אתם יכולים להתפנות עצמאית ואם מדובר על מכה חזקה יותר או קושי להתפנות לבד, הזמינו אמבולנס שיעשה זאת עבורכם.
  • לתעד את הבדיקות/הטיפול – ברגע שאתם נבדקים או מטופלים על ידי רופא או אחות, חובה לבקש שיציינו שהגעתם עקב תאונת דרכים ותבקשו לקבל את כל המסמכים הרפואיים שנוגעים לביקור שלכם במקום.
  • דיווח למשטרה – כדאי לגשת לתחנת המשטרה הקרובה למקום האירוע או מקום המגורים שלכם ולדווח על התאונה. כמו כן יש לבקש העתק של הדיווח.
  • פנייה לעורך דין – כעת מומלץ לפנות לשירותי משרד עורכי דין בחיפה שיעניק לכם יעוץ משפטי לגבי האפשרויות העומדות בפניכם בעקבות התאונה ובמידת הצורך ייצג אתכם בתביעות מול ביטוח לאומי ו/או חברת הביטוח הרלוונטית לאירוע.

חשוב לשנן את כל הנקודות הללו ולנסות לזכור אותן במקרה של תאונת דרכים, אם וכאשר תהיו מעורבים באחת שכזאת בעתיד. יש מי שבוחרים לפנות מיד למשרד עורך דין, כיוון שאינם מרגישים כאבים פיזיים מהתאונה, אך מומלץ שלא לדלג על אף שלב בתהליך ולהקפיד על בדיקה רפואית ואיסוף מסמכים ועדויות מיד לאחר מכן כדי להבטיח את הזכויות שלכם לכל מקרה. ייתכן והכאבים יופיעו יום או יומיים לאחר מכן ואף ייתכן ויש דימום פנימי או זעזוע מוח שאין מודעים אליו. אז לא לדלג על הבדיקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.