דיווח שעות עבודה  | קטגוריות:   |

עבור ישראלים רבים, גם היום, צרפת מהווה מוקד משיכה לא רק לצורך נופש אלא לצורך מחייה, עבודה ולימודים. המחשבה על חיים בפריז או באחת מעיירות הספר, חיים נינוחים, עם אוכל ברמה גבוהה, חיי חברה, תרבות צרפתית מפותחת וכמובן אינספור מקומות בהם ניתן לטייל בסופיש או בוואקנס שמגיע באמצע הקיץ.

זו הסיבה שלא מעט צעירים מחליטים ללמוד בחו"ל ולעשות את התואר הראשון או תארים מתקדמים בצרפת. חלקם עושים זאת מתוך כוונה להשתקע במקום, אחרים עושים זאת מתוך כוונה לחזור לארץ ולעבוד במקצוע אותו רכשו באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה בצרפת. יש גם מי שמעדיף שלא לחזור ארצה ולא להישאר בצרפת ולעבור אל מדינה אחרת, בה הידע שהוא רכש יכול לשרת אותו.

לפני שנסביר מה צריך לדעת לפני שעוברים לצרפת למטרת לימודים, חשוב לומר 3 דברים, ראשית, רמת המוסדות הגבוהים בצרפת היא מאוד איכותית. בדומה למדינות כמו אנגליה, גרמניה וארצות הברית, מדובר על מוסדות ותיקים מאוד אשר רכשו שם של כבוד ברשימות של המוסדות המובילים בעולם. שנית, במרבית המוסדות הלימודים הם כמו בצרפתית ולכן חשוב לדעת את השפה על בורייה בשביל שתוכלו ללמוד בצורה נוחה ופשוטה, שלוש, צרפת שייכת לאיחוד האירופי, לכן מי שיש לו דרכון אירופאי, יכול להשתלב בקלות גם בתחום הלימודים וגם בתחום התעסוקה.

מה צריך לדעת לפני שעוברים לצרפת ובוחרים ללמוד שם

תחילה עליכם להחליט היכן אתם רוצים ללמוד. מן הסתם הלימודים בפריז קורצים יותר, אך בדומה לכמעט כל עיר בירה אחרת בעולם, גם במקרה הזה מדובר על מקום עם יוקר מחייה מאוד גבוהה, יותר גבוהה מאשר בערים אחרות בצרפת. מצד שני האופציות הן הרבה יותר גדולות ורחבות.

ניתן ללמוד בצרפת במערכת חינוך ציבורית שהיא מסובסדת וכן במערכת חינוך פרטית שעולה לא מעט כסף. בצרפת ניתן גם ללמוד באוניברסיטאות כלליות כמובן לצד מכונים ומכללות שמלמדים באופן פרטני תחומים מסוימים, למשל, עיצוב, אדריכלות, הנדסה, מחשבים ועוד.

על מנת להירשם ללימודים יש לפנות למוסד באופן ישיר, המוסד יציג בפניכם את התנאים הנדרשים, בדרך כלל תצטרכו להציג ציונים קודמים, ידע בצרפתית וכן לעבור מבחני כניסה. בחלק מהמקומות ידרשו מכם גם מכתבי המלצה.

חשוב לומר, סטודנטים זרים בצרפת יכולים ללמוד במדינה באמצעות ויזת סטודנט שמאפשרת להם גם לעבוד בעבודות מסוימות. כאן טמון יתרון עצום למי שילמד בפריז, שכן הסיכוי שלו למצוא עבודה היא גבוהה יותר מאשר באזורים אחרים. צריך לזכור, יוקר המחייה הוא גבוה, אך במוסדות רבים, במיוחד מוסדות ציבוריים, ניתן למצוא מלגות שונות שיכולות לעזור בנושא וכן להשיג עבודה במסגרת הלימודים.

בסיכומו של דבר, לימודים בצרפת זו חוויה, אם מתכוננים אליהם כראוי, אז אין ספק שאפשר להשיג מהם את המיטב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.