| קטגוריות:   |

המסמך המרכזי אותו אנו שולחים במטרה שיזמנו אותנו לריאיון עבודה נקרא קורות חיים,את זה כולנו כבר יודעים. בפוסט הבא בחרנו לנסח עבורכם כמה טיפים חשובים לשדרוג קורות החיים שלכם, אלו יסייעו לכם להעשירם, להפוכם לרלוונטים, למסקרנים ואף יעלו את הסיכויים שלכם לעלות לשלב הבא- ריאיון פרונטלי או טלפוני.

אז איך לשדרג את קורות החיים שלכם?

לרובנו יש מסמך כזה או אחר אותו בנינו כבר לאחר הצבא אך הטיפ אולי החשוב ביותר, השלב הראשון לשדרוג שלמעשה יהווה את הבסיס לכל שאר השינויים שתעשו הוא לעדכן את המסמך שלכם בהתאם למשרה אליה אתם מועמדים. אם יש כמה משרות אליהן ברצונכם להגיש מועמדות, התאימו את קורות החיים באופן ספיציפי לכל משרה ובהתאם לדרישות שלה. כמובן שתמיד תוכלו להתחיל את התהליך עם קורות החיים הבסיסיים ולהוסיף כל מיני שינויים שמתאימים למשרה.

באיזו שפה להגיש את קורות החיים?

אולג'ובס ממליצים שאם אתם פונים למשרות שבהן יש דרישה לשפה נוספת, אם תיאור המשרה מוצג  בשפה האנגלית או בשפה אחרת, כנראה שאתם צריכים להחזיק עותק נוסף בשפה הרלוונטית. כך תוכלו לשלוח את הגרסה המתאימה בהתאם למשרה בה אתם מעוניינים.

ניסיון רלוונטיקריטי לתפקיד הבא שלכם

אנשים נוטים להניח כי כל חברה או כל מגייס של חברה מכירים את פעילותן של כל החברות במשק וזה ממש לא כך. כדי שקורות החיים שלכם יהיו רלוונטים, עליכם לתאר במסמך במה עסקה כל חברה בה עבדתם, זו הדרך הטובה ביותר להעביר למעסיק החדש מסר לגבי איזה ניסיון צברתם, לאיזה מידע נחשפתם ולא חייבים לעשות זאת באופן החושף את שמה של החברה, תיאורים כלליים מצד אחד (התחום) אך ספיציפיים מצד שני (מה אתם עשיתם בפועל ואיזה ידע יש לכם) יכולים להיות המפתח שלכם לקבלת המשרה הבאה. לא תמיד בכל החברות קוראים לאותו תפקיד באותו שם, לפעמים אותו תפקיד מוגדר בשם אחר ולכן זה מאוד חשוב.

עוד טיפ קטן לדרך

לפני שאתם שולחים את קורות החיים לאולג'ובס קראו את הפורמט כמה וכמה פעמים, ודאו שהוא מנוסח בשפה רהוטה וברורה. תמיד כדאי שעוד עין מקצועית תעבור על המסמך לפני שאתם שולחים אותו. בנוסף, וודאו כי כתובת המייל שלכם ייצוגית ומורכבת משמכם המלא, כתבו בנושא של המייל את המשרה אליה אתם מועמדים, כך תקלו על המגייס והוסיפו בכמה משפטים מכתב קצר על עצמכם ועל הרצון שלכם להתקבל למשרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.