| קטגוריות:   |

הקשר בין איפור מקצועי לאמנות

משחר האנושות איפור היה כלי לשימוש גברים ונשים המבקשים לשנות את עורם – גברים שיצאו לציד צבעו את עצמם כדי לבלבל את החיות הטורפות ולהתמזג עם הטבע, נשים צבעו את עצמן כדי לפתות את הגברים.

תקופת הציוויליזציה הפכה איפור למנת חלקם של אלה שהממון מצוי בכיסם. הוא נשמר לפולחן דתי ולבני המעמד הגבוה. במחצית השנייה של המאה ה-18 נחקקו בבריטניה תקנות נגד מריחת שפתון, בטענה שנשים מפתות גברים ונוהגות באופן מופקר באמצעות איפור. הייתה זו יריית הפתיחה בקרב על תדמית האיפור באי הבריטי, שהמתנגדים לו טענו שהוא ראוי רק לשחקניות ולפרוצות. בין שתסכימו עם כך ובין שלא, העובדות מדברות בעד עצמן – לאיפור, שלכאורה אינו אלא צביעת הפנים בצבעים, יש עוצמות אדירות – חברתיות, רגשיות ותרבותיות.

איפור מקצועי שאינו אלא מלאכת אמן

עם השנים התרחב ענף האיפור והתווסף אליו תחום שלם של איפור מקצועי, שהחומרים בהם נעשה שימוש בתחום הם חומרים איכותיים במיוחד, המיועדים למי שהפך את האיפור למקצוע.

איפור מקצועי הפך למעשה לתחום פני עצמו, שבו המאפר אינו אלא אמן, המושח את פני המאופר בצבעים ההופכים אותו לאדם שהיה רוצה להיות – רך ונעים או אסרטיבי ותקיף, קליל וזורם או קשה עורף, חד חושים וחריף לשון או רפה שכל וכבד לשון.

לא בכבדי משמש תחום איפור מקצועי לחלק כה משמעותי מאמנויות הבמה והמצלמה. איפור מקצועי של דמות בסרט או בהצגה, בכוחו להפוך את עורה של הדמות מהקצה אל הקצה. באותה מידה בדיוק, בכוחו של איפור מקצועי לשרת את מטרותינו או לחבל בהן. אם נתאפר בכבדות לראיון עבודה או לדייט, אל לנו להתפלא אם לא נקבל שיחה משמחת לאחר מכן.

קורס איפור מקצועי – עולם עם חוקים

כמו בכל ענף מקצועי, גם בתחום איפור מקצועי שולטים חוקים. יש טעם וריח, אבל יש גם נכון ולא נכון. אנחנו יכולים לאהוב את האדום אבל כצללית הוא לא יהיה הצבע המומלץ, אלא אם הוא יעודן על ידי הלבן ויהפוך למעשה לורוד. אנו יכולים גם לאהוב את הצבע השחור, אבל בשימוש באיפור מקצועי מן הראוי שיהיה בזעיר אנפין.

לפרטים נוספים על קורס איפור מקצועי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.