| קטגוריות:   |

אם נלך אחורה במרוצת השנים, נגלה שאיפור קיים כבר אלפי שנים ונעשה בו שימושים שונים ומגוונים. אולם קפיצת המדרגה הרצינית הורגשה לקראת אמצע המאה העשרים, באותה תקופה איפור הפך למקובל והחל לתפוס תאוצה מבחינת ביקוש והיצע. באותה תקופה הוקמו המון חברות שהתמחו בייצור של חומרים קוסמטיים למטרת איפור. מעבר לכך איפור הפך גם מאוד נפוץ בתעשיית הסרטים, ובאותה מידה גם בתעשיית הטלוויזיה. כיום כל מי שמשתתף בתוכנית טלוויזיה כל שהיא, סביר להניח שלפני שיעלה לשידור הוא יאופר, יש לכך משמעות רבה שכן אותו אדם יראה טוב יותר אל מול אורות האולפן המסנוורים. נתח גדול מהשימוש באיפור מוקדש לנשים שמתאפרות באופן קבוע ומשתמשות במגוון מוצרים. איפור נועד גם כדי להסתיר פגמים שונים על העור ובכדי ליצור הרגשה שהאדם המאופר צעיר יותר. כיום ניתן גם להתאפר אצל מאפרת מקצועית, כמו כן התפתח לו גם התחום של איפור קבוע.

איפור יומיומי

ניתן לומר שבימינו יותר ויותר נשים מתאפרות באופן קבוע, בדרך כלל גם באופן יומיומי. השימוש נעשה על ידי חומרים קוסמטיים איכותיים יותר או פחות,  בין החומרים הנפוצים ביותר ניתן למצוא, מייק אפ, פודרה, צללית, אודם, אייליינר, ומסקרה. כמובן שקיימים עוד המון מוצרים שבהם נעשה שימוש יום יומי. כיום גם נערות משתמשות באיפור באופן קבוע. בדיוק בשל כך פותחה שיטה חדשה של איפור הנקראת איפור קבוע. הייחוד בדרך זו היא בכך שכמו השם כך גם התוצאה, היתרון בשיטה מתבטא בכך שאותה אישה לא צריכה לקום בבוקר ולבזבז זמן יקר ולאפר את הפנים, כמו כן שיטה זו מוגבלת מפני שהיא קבועה וניתן רק להוסיף על הקיים. ישנן כל מיני סיבות להתאפר באופן יום יומי, גם שחקני תיאטרון המשתתפים בהצגה יומית מתאפרים באופן קבוע.

איפור בימינו

תחום האיפור הוא תחום מוביל בימינו, זהו תחום המגלגל סכומי כסף אדירים והפך לתעשייה מפלצתית. עקב כך גם פותח התחום של המאפרות המקצועיות או הקוסמטיקאיות וניתן למצוא אין ספור אנשים המתמחים בתחום הגדול הנקרא איפור. כמו כן הצד הרפואי גם תפס לו מקום של כבוד, והרבה רופאים הפכו למעורבים בתעשייה הגודלת בלי סוף. המודעות לגבי מורכבות החומרים גם כן עלתה מאוד, אם פעם רוב החומרים היו עשויים מן מהחי אז כיום לא כך הדבר והמגמה היא לעבור לחומרים העשויים מן הצומח. כמו כן החומרים הפכו לאיכותיים מאוד וגם זולים יותר, המבחר של מוצרי איפור הוא אדיר, עוד שימוש נפוץ מאוד שהפך את האיפור לכל כך פופלרי זה העובדה שבעזרת איפור ניתן להסתיר פצעי בגרות או פצעי אקנה, אפשר ממש להעלים אותם וליצור תחושה של פנים נקיות וחלקות.

לסיכום:

אין ספק שהתעשייה הפכה למפלצתית, השימוש באיפור בימינו הוא מובן מאליו ויש אין ספור שימושים שניתן לממש בעזרת איפור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.