| קטגוריות:   |

כשאתן הולכות לקוסמטיקאית שלכן אחת לחודש, חודשיים או שנה, מה אתן בעצם יודעות עליה? האם יש לכן מושג מה ההכשרה המקצועית שלה? מה הנסיון שהיא מחזיקה באמתחתה? מה היא יודעת לעשות ומה היא בעצם עושה עם העור שלכן?

קוסמטיקאית רפואית כדי שהטיפול בכן יהיה מושלם!!

כמובן שהחשוב ביותר הוא שאתן תרגישו שהטיפול עובד. לא חשוב למה באתן, תוצאות צריכות להיראות בשטח בהדרגה כבר אחרי טיפול אחד. זה לא אומר שטיפול אחד מספיק כדי לטפל באקנה, או כדי להעלים כתמי עור וקמטים, אבל אתן צריכות להרגיש שלטיפול היה איזשהו אפקט, שהוא יצר איזשהו שינוי, ולו הקטן ביותר.

אז מה חשוב שתדעו על הקוסמטיקאית שלכן?

קודם כל, האם היא קוסמטיקאית רפואית ? ומה זה בכלל קומסטיקאית רפואית תשאלו?

ובכן, קוסמטיקאית רפואית היא קודם כל זו שמחזיקה בהכשרה מקצועית של קוסמטיקאית רפואית. ומה זה אומר? ההכשרה בתחום הקומסטיקה הרפואית היא הכשרה רפואית-קלינית אשר לאחריה מקבל הקוסמטיקאית הרפואית הסמכה ממשרד הבריאות. במסגרת ההכשרה שלה היא מקבלת ידע קליני ומתנסה בעבודה עם חומרים פעילים אשר קוסמטיקאית שלא הוכשרה לכך לא יכולה ולא מורשה להשתמש בהם.

אבחון ע"י קוסמטיקאית רפואית

קוסמטיקאית רפואית מתחילה כל טיפול מאבחון קליני של עור הפנים, ויודעת להתמודד עם בעיות עור שבעבר רק רופאים טיפלו בהן, כמו למשל אקנה, סבוריאה, פטרת וכ"ו. רוב הקומסטיקאיות הרפואיות מקפידות על למידה מתמדת, לרבות השתלמויות, הדרכות ועידכונים שוטפים בתחום הקוסמטיקה הרפואית. כך הן לומדות על החידושים בתחום, על פיתוח תכשירים חדשים ועל פתרונות מהפכניים לבעיות עור שבעבר לא היו להן פתרונות של ממש.

פילינג למשל, הוא דוגמא מצוינת לעבודתה של הקומסטיקאית הרפואית. מדובר בטיפול הכרוך בקילוף שכבת העור העליונה, ועד שנות ה-80 רק רופאים או אחיות במרכזיים רפואיים ביצעו את ההליך. קוסמטיקיאת רפואית שקיבלה הכשרה קלינית, יודעת לבצע קילוף, וגם להתמודד עם כל מה שמתרחש בעור לפני ואחרי הקילוף. כמובן שככל שהיא מנוסה יותר, כך היא גם תדע לצפות בעיות וללתת מענה לכל התפתחות עורית.

טיפולי האנטי אייג'ינג, שתפסו תאוצה בעשורים האחרונים, נושאים איתם תוצאות חסרות תקדים כשהן מבוצעות על ידי קוסמטיקאית רפואית מנוסה ומקצועית. מגוון טיפולי האנטי אייג'ינג הוא גדול, ויש להתאים את הטיפול הנכון לעור כדי להשיג תוצאות וכדי לא לגרום לתוצאות הפוכות.

אז מה היה לנו ואיך נבחר קוסמטיקאית רפואית?

קוסמטיקאית רפואית היא זו שקיבלה הכשרה קלינית בקוסמטיקה רפואית. חשוב גם להבין כמה היא מנוסה, כי ככל שהיא מנוסה יותר היא תדע לזהות ולאבחן בעיות עור ולתת להן מענה ללא תהליך של ניסוי ותעייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.