| קטגוריות:   |

הקמת עסק

וולט דיסני אמר שאם אנחנו יכולים לחלום על זה, אנחנו יכולים גם לעשות את זה. אמר וצדק.
רבים חולמים על עסק משלהם, אבל חוששים להוציא את החלום מהכוח אל הפועל. אז דעו שברוב המקרים זה אפשרי. מסובך יותר או פחות, אבל אפשרי. מה שאתם צריכים לפני כלך דבר אחר הוא שתהיה לכם תכנית שכוללת את ההצדקה להקמת העסק ואת האופן שבו אתם הולכים לעשות את זה. במילים אחרות, את הלמה, ואת האיך.

יש אינספור סוגים של עסקים, אבל בכל סוג, הקמת עסק כרוכה בשורה של משימות שיש לעקוב אחריהם ולמלא אותן. חלקן משימות ביורוקרטיות, וחלקן אדמיניסטרטיביות, ורוב בעלי העסקים מרגישים איבה כלפיהן, אבל כדי להגיע לסופו של תהליך הקמת עסק, יש להשלים את המשימות הללו.

הבשורה הטובה היא שהקמת העסק כרוכה גם במשימות קריאטיביות יותר והרבה פעמים מלווה בתחושה של יצירה, של התחדשות ושל התרגשות. אם נשכיל להעביר את התחושות הללו גם למשימות היותר משעממות, נהפוך את התהליך כולו לריקוד.

ראשית, הקמת עסק דורשת רשימה

בואו נתחיל מרשימת המשימות שעליכם לבצע. לאחר שכבר יש לכם מושג די ברור מה אתם הולכים למכור בעסק שלכם, אתם יכולים כבר להגדיר אותו לרשויות המס. עליכם לפתוח תיק במע"מ, בביטוח לאומי ובמס הכנסה. כל אחת מהרשויות דורשת טפסים משלה, תנאים משלה ומועדים בהם תצטרכו להצהיר על הקמת עסק בפניה. אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם את כאב הראש, הטעויות והריצות, תוכלו להיעזר באיש מקצוע או בשירות פתיחת תיקים שמספקת לכם מערכת ucan2 להנהלת חשבונות באינטרנט. בעלות סמלית תוכלו להתפנות להמשך הרשימה שלכם ולהקדיש את הזמן הזה למשימות יותר מרעננות.

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שתכנית עסקית יש לכם, שברור לכם מאיפה יבואו הרווחים של העסק, בשלב שני, עליכם להגדיר לעצמכם את המקום שבו העסק שלכם יישב ואת מי שינהל עבורכם את חשבונות העסק. עם כל הכבוד ליצירתיות, אלה הדברים שבסופו של דבר העסק נושם מהם. תוכלו כמובן להחליט שאתם מנהלים את חשבונותיכם בעצמכם. זה אפשרי ובעסקים קטנים ובינוניים זה אפילו מומלץ. זה לא דורש מכם כל כך הרבה, זה חוסך הוצאות רבות ובמערכת ucan2 זה בא עם ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, כך שאין לכם מה לחשוש מטעויות.

אחרון וחביב מאד – הקמת עסק שיש לו לא רק הוצאות אלא גם הכנסות

הרעיון של כל עסק הוא שיש לו גם הכנסות ולא רק הוצאות. יחד עם זאת, ההוצאות של העסק הן הוצאות מוכרות לצורכי מס, מה שאומר שכשאתם עמלים על הכנסות העסק, שימו לב שאתם לא מחמיצים את ההוצאות המוכרות, שיכולות לחסוך לכם הרבה מאד כסף כל שנה. את רשימת ההוצאות המוכרות אפשר למצוא במערכת ucan2. הרשימה מתעדכנת חדשות לבקרים, בכל עדכון שמפרסמות הרשויות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.