| קטגוריות:   |

אז חתול קטן החליט לאמץ אתכם. מזל טוב, אתם נבחרתם מכל האנשים בעולם לטפל בו ואתם בוודאי יודעים שנפל בחלקיכם כבוד גדול. אבל בחיים כמו בחיים, אין ארוחות חינם, כי עם כבוד גדול מגיעה גם אחריות גדולה. מרגע שהחתול אימץ אתכם מוטלת עליכם האחריות לטפל בו, לדאוג לרווחתו ולבריאותו ולספק לו או לה אוכל לחתולים. האוכל הוא מרכיב חשוב בטיפול בחתול ובחירתו תמיד מעלה שאלות רבות. לכן, ריכזנו עבורכם מספר שאלות וכן תשובות בנושא אוכל לחתולים, במטרה לעשות לכם סדר. בכל מקרה, אם אימצתם חתול חדש כדאי לקחת אותו לווטרינר ולקבל ייעוץ מקצועי הן באשר למצבו הבריאותי והן בנושא בחירת מזון מתאים לחתול.

שאלה: איזה אוכל כדאי לרכוש לחתול – יבש או רטוב?

תשובה: אין תשובה נכונה לשאלה הזו. אם בוחרים חברה איכותית, אז גם האוכל היבש שלה וגם האוכל הרטוב שהיא מייצרת יהיו איכותיים. בחירת סוג המזון לחתול הוא שיכלול של כמה פרמטרים. לבעלי חיות מחמד יותר נוח לתת אוכל יבש, כי הוא לא מפיק ריח רע, הוא שומר על הטריות שלו ואורך חיי המדף של האוכל היבש ארוך יותר. אך זה תלוי גם בטעמו של החתול. אם החתול מסרב לאכול אוכל יבש, אין מנוס מלתת לו אוכל רטוב. אוכל רטוב מומלץ לחתולים שלא שותים הרבה. מאחר ואוכל רטוב כבר כולל בתוכו נוזלים.

שאלה: מה היא כמות האוכל הממוצעת שצריך לתת לחתול?

תשובה: מרבית בעלי החתולים משאירים קערת מזון לאורך כל שעות היממה, כך שהחתול יכול לאכול מתי שמתחשק לו. חתולים שונים בעניין זה מכלבים. החתולים קשובים יותר לגוף שלהם והם אוכלים כאשר הם רעבים. זה קורה מספר רב של פעמים ביום במנות קטנות. יש חתולים שאוכלים 10 פעמים ביום ויש כאלו שאוכלים 17 פעמים ביום. בגדול לא צריך לתת יותר מ-100 גרם אוכל יבש או כ-300 גרם של מזון רטוב. אם לחתול יש נטייה להשמנה כדאי להתאים לו אוכל דיאטטי.

שאלה: האם לגוון באוכל שאני נותן לחתול כדי שהוא לא יהיה 'משועמם קולינרית'?

תשובה: חשוב להבין שחתולים אינם בני אדם הם לא מכירים במושגים כמו "קולינריה" ו"מזון גורמה". הם אינם צריכים שינויים מרחיקי לכת בכל מה שנוגע לאוכל. יש לציין שהחלפת אוכל לחתולים דורשת מהגוף של החתול להתרגל לאוכל החדש וזה משהו שלוקח זמן ועשוי לגרום לבעיות בקיבה. לכן אם אתם רוצים לגוון עם אוכל, כדאי להרגיל לאט לאט את החתול לסוגי האוכל החדשים – בהדרגה. את השינוי באוכל מבצעים תוך שמוסיפים לאוכל הישן כמויות הולכות וגדלות של אוכל חדש.

שאלה: האם זה מומלץ לתת לחתול אוכל של בני אדם?

תשובה: התשובה הכללית היא לא! אסור לתת לחתולים אוכל של בני אדם. יש אוכל לחתולים וכדאי מאוד לתת את האוכל הייעודי הזה. מזון של בני אדם נועד לנו ומזון לחתולים פותח במיוחד על פי הצרכים הייחודיים של חתולים. מזון של בני אדם הניתן לחתולים יכול לגרום לבעיות בריאותיות, ואם לא נזהרים אפשר לגרום לתוצאות בלתי הפיכות, וחבל.

שאלה: האם יש אוכל לחתולים בוגרים ואוכל ייעודי לגורים?

תשובה: בהחלט!. יש אוכל לשלושת שלבי החיים העיקריים של החתול: אוכל לגורי חתלתולים, אוכל לחתולים בוגרים ואוכל לחתולים מבוגרים. כדאי מאוד להתאים את שלב האוכל לשלב ההתפתחותי של החתול כי בשלבי חיים שונים, החתולים זקוקים לרכיבים שונים במזון שלהם. כך למשל, גורי חתולים צריכים אחוז גבוה מאוד של חלבונים מן החי שיעזרו להם לגדול ולהתפתח.  חתולים מבוגרים רבים סובלים מבעיות בשיניים, לכן לעיתים כדאי לשקול להעביר חתול מבוגר לאוכל רטוב וייעודי לחתולים מבוגרים. גם לחתולות בהריון או חתולות מניקות יש אוכל ייעודי, שמתאים לצרכים של חתולה בהריון.

זו התורה על רגל אחת.

שימו לב, המידע כאן לא נועד להחליף התייעצות עם וטרינר. לכן, כדאי מאוד להתייעץ עם הוטרינר שלכם בנושא אוכל לחתול, במיוחד אם אימצתם זה עתה חתול חדש. סליחה, במיוחד אם אומצתם ממש עכשיו על ידי חתול חדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.