| קטגוריות:   |

גישור זוהי בעצם דרך מהירה ויעילה לפתרון סכסוכים מכל הסוגים. לרוב מדובר בסכסוכים בין אנשים שאין להם מנוס מלהתגורר או לפעול זה לצד זה, ולכן הגישור מהווה דרך חשוב ביותר ליצור תחושת אחווה ואחדות בקרב חברים באותו ארגון, מקום עבודה או בניין מגורים.

מהו גישור בפועל?

שיטת הגישור מאפשרת לתפקד כמתווך בין שני צדדים שיש להם טענות קשות האחד כלפי השני, או סכסוכים שקשה מאוד לפתור. המטרה של המגשר הינה להיות מצד אחד גורם אובייקטיבי לגמרי, אך מצד שני לעזור לשני הצדדים למצוא דרך משותף, כשם המקצוע – לגשר על הפערים ועל חוסר ההסכמה בניהם.

באילו מקרים צריך גישור?

יש שיגידו שרוב הבעיות נובעות מהעובדה שעם ישראל הינו חמום מוח ומתרגז במהירות, אך בפועל מדובר בתופעה כלל עולמית – גם במדינות המנומסות והמחויכות ביותר מתעוררים קונפליקטים חמורים, שדורשים עבודה מעמיקה על מנת לפתור אותם לשביעות רצונם של כל הצדדים. כיום מדובר בתהליך שרבים ממליצים לנסות אותו לפני שהולכים צעד אחד קדימה לעבר הסדר בבית המשפט, הליך שיכול להיות הרבה יותר ארוך ויקר ערך, וגם לא משתלם לשני הצדדים.

בני זוג

במקרים רבים משפחה צעירה (או לאחר מצב של הקן המתרוקן) מגיעה למצב שבו שני בני הזוג פשוט לא יכולים למצוא את הדרך להשלים. לפעמים מדובר בריבים רבים שהצטברו, או חוסר הסכמה בנוגע לנושא מהותי כלשהו, כגון העתיד הכלכלי או חינוך הילדים. גישור יכול להיות הצעד שיציל משפחה מפני גירושין ופירוק. כאשר לשני הצדדים יש רצון להציל את הנישואין – מדובר בפתרון מעולה.

ארגון או מקום עבודה

אנו מעבירים במקום העבודה את השעות הטובות ביותר של היום, וסכסוכים במקום יכולים לפגוע לא רק בתחושה האישית של כל אחד, אלא גם בהתקדמות הקריירה. גישור בין הדרג הניהולי לזוטר, או לחילופין בין עובדים באותו צוות יכולים ליצור הסדר עבודה נוח ומכבד יותר עבור כל הצדדים.

משפחה או בית מגורים

לעיתים יש צורך בגישור בין שכנים – זאת לצד סכסוכים על בסיס שקט וכבוד הדדי. כך, גם במשפחות דרוש לעיתים גישור על מנת לחלק צוואה, או להתגורר בשלום תחת קורת גג אחת גדולה.

מרכז גומא מספק הכשרה מתקדמת למגשרים החל משנת 1998 כשתחום זה רק החל להתפתח בארץ. באמצעות לימודי במרכז גומא תוכלו להיות בטוחים שתקבלו תמיכה מלאה גם לאחר ההכשרה וגם במהלך צבירת הניסיון הדרוש להתקדמות בתחום.

מכללת גומא

המאמר סוגי גישור שונים ותרומתם לכל קבוצה באדיבות:

שם העסק: מכללת גומא

טלפון: 1-800-366-116

כתובת בית העסק:

קישור לאתר: http://www.gome.co.il/

e

תיאור העסק: מרכז גומא הינו המרכז הישראלי ולגישור ואימון והוא מציע קורסים בתחומים שונים, אימון זוגי, אימון עסקי, אימון למנהלים, גישור, קואוצ'ינג ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.