| קטגוריות:  , , , |

צמיד גולדפילד

אחד מהתכשיטים הנמכרים כיום בשוק הם הצמידים. גם בעבור תכשיט זה מדובר כמובן על טווח מחירים רחב, כשעבור רבים קיימים צמידים יקרים ממש אשר לא שווים לכל כיס. הרצון ליהנות מצמידי זהב המתנהגים כאלו, מביא חברות רבות בייצור של צמידים גולפילד. צמידים אלו מיוצרים על ידי שימוש בצינור זהב חלות של 14 קרט. את הצינור ממלאים בדחיסה של מתכת זולה לרוב בתערובת של נחושת וכרום. מבחוץ ישנו תכשיט זהב בעל 14 קרט. עבור הצרכנים מדובר בתכשיט זהב לכל דבר ומתאים הוא לכיסם של רוב האנשים.

שרשרת/צמיד גולדפילד

עוד לפני שהחלו בהכנת צמיד מזהב ובתוכו את אפשרות של צמיד גולדפילד היו קיימים צמידים שנים אחורה.

עבור לדיל משתלם – צמיד גולדפילד במחיר מיוחד

מה מקובל

הצמיד עצמו מהווה בעצם סוג אחד של תכשיט מיני רבים. הצמיד מהווה בעצם רצועה הקושרים סביב פרק כף היד. חומרים נפוצים להכנסת צמידים ליד כוללים בין היתר מתכות, עור, בד, פלסטיק ועוד. לא פעם על צמידים רבים משובצים אבנים, קישוטים מעצמות ועצים ועוד. שימוש פרקטי לצמידים הנעשה עד היום הוא בעבור מטרות זיהוי. שימוש לכך נעשה בבתי חולים על מנת לזהות חולים ותינוקות.

במבט היסטורי לאחור, מאותה נקודה של שימוש הנעשה בצמיד גולפילד, מחזיר אותנו למצרים העתיקה. שם החל ייצור של צמידים מחומרים של עצמות, אבני ועצים וזאת בעבור צרכי דת. אחד מהצמידים המוכרים באותה עת הוא צמיד החרפושית. צמיד זה ייצג לידה מחדש והתחדשות. צמידי החרפושיות היו מגולפות ואף היו מוצאות עצמן כתכשיט אשר היה מוכנס לתוך תחבושת הפשתן של המומיות.

איפה הכל התחיל

בבולגריה שבמזרח אירופה קיימת מסורת סביב צמיד ה- Martenitsהבנוי מחוטים לבנים ואדומים וזאת על מנת לעודד את בוא האביב. ביוון קיים צמיד הדומה בצבעיו אותו עונדים מחודש מרץ ועד תום הקיץ וזאת על מנת שיגן הצמיד על עורם של היוונים מהשמש הקופחת על עורם.

בהודו לבוש של צמיד על פרק היד מציין מצב משפחתי. שימוש של צמידים במדינות אמריקה הלטינית הוא בעבור הגנה בפני עין הרע. תינוקות שנולדים זוכים לצמיד באותו סגנון, שוב – למול כל מקרה גלוי ונסתר של עין הרע. סגולה למזל של צמיד נהוגה בישראל בשימוש של חוט אדום המחולק בשטח קבר רחל.

למול ההיסטוריה והמשמעות הרבה שמקנים צמידים בתרבויות רבות בכל העולם ולאורך ההיסטוריה כיום, ברוב מדינות העולם המערבי נמצא גברים ונשים רבים העונדים צמידים בעבור קישוט הגוף. במקרים אלו ניתקל לא פעם בצמידי זהב. רוב רובם של צמידים אלו יהיו כמובן צמיד גולדפילד. במשך השנים כל צמיד וצמיד הופך מעבר להיות קישוט כבעל משמעות נוספת ומהווה הוא סימול לתקופה בחיים, כמנחה המועברת בירושה וכסמל המחבר בין דורות. ערכו של התכשיט עולה הן בגלל ערכו הסגולי ומשמעותו וכמובן בכך שהופך הוא נדיר בשל הרכבו ואופי ייצורו בסגנון שלא מחקים כיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.