| קטגוריות:  , |

שעת תשלום המיסים - תכנון מס כטיפול מונע

תכנון מס יכול להיות ההבדל הקטן בין רווחי ענק לרווחים שוליים שאינם מספקים את הכיס אליו הם נכנסים. עסקים רבים מתחילים את ההתארגנות לקראת סוף שנת המס, ימים ספורים לפני הגשת הדו"ח השנתי. ניתן לראות רואי חשבון לחוצים רצים במסדרונות, אנשים מבוהלים מנסים לבצע תיקונים אחרונים והשורה התחתונה עלולה להיות עגומה במיוחד עבור בעל העסק. "סוף מעשה במחשבה תחילה" אינו רק פסוק במזמור "לכה דודי", אלא צריך להיות המוטו בכל עסק שמעוניין לקדם את עצמו בעולם העסקים הסבוך של ימינו. תכנון מס לאורך השנה כולה יפטור את בעל העסק מהצורך להתרוצץ בימים לפני הגשת הדו"ח זעוף פנים ומדוכדך. תכנון מראש יוכל לקחת את צמיחת העסק לגבהים חדשים ולהנחות את דרכו של העסק לאורך השנה כולה.

תכנון מס – היתרונות שתמיד חיפשת

תשלום מס מינימאלי

כמו בכל תחום, בעלי עסקים מחפשים להכניס כמה שיותר כסף, אך להוציא כמה שפחות. היגיון עסקי זה דואג שבעל העסק ירוויח וימשיך להריץ את העסק לאורך שנים. אחד היתרונות הברורים של תכנון מס עונה בדיוק על ההגדרות הללו. בעזרת תכנון מס ניתן להתכונן לסוג העסקאות ומספרן, וכך לתכנן בדיוק כמה מס ניאלץ לשלם בסוף השנה. בתי המשפט בישראל כבר קבעו והוכיחו כי מותר לכל בעל עסק לנסות ולשלם את סכומי המס המינימאליים על פי חוק, כך שכל שנותר לבעלי העסקים הוא למצוא רואי חשבון מתאימים שיעשו זאת בשבילם.

תכנון לטווח ארוך

עסקאות רבות נחתמות על הנייר זמן רב לפני שהן יוצאות אל הפועל. עסקאות אלו יכולות להניב לבעליהן כסף רב, אך מהצד השני גם עלולות לפגוע ולהקטין רווחים. כדאי להבין מראש את ההשלכות של כל עסקה ועסקה כדי להיות יכולים לאמוד בקלות את כמות המזומנים והנכסים שבבעלות העסק. הידיעה כמה כסף ועודפים יש בעסק בכל רגע נתון יכולה להיות ההבדל בין רווח להפסד ובין סגירת העסק לפתיחת סניף נוסף. ההבנה שתכנון והבנה כספית יכולים להפוך את הרווחים לגדולים יותר נותנת סיבה מצוינת לעסקים לבצע תכנון מס. על ידי התכנון ניתן לדעת מראש כמה כסף ירד למסים, כמה ייכנס ובכמה אפשר להמשיך ולגלגל עסקאות נוספות.

חוקים משתנים

חוקי המס משתנים וגמישים במיוחד. מצב כלכלי קשה עלול להביא להעלאות מיסים, בזמן שפריחה כלכלית ועודפי כספים תגרום להורדתם. כדי להישאר עם היד על הדופק בכל רגע נתון ולהתעדכן באופן תמידי מומלץ לבצע תכנון מס מעודכן על בסיס יומי, שבועי או חודשי, מה שמתאים יותר לעסק. עסקים גדולים שיעשו לעצמם תכנון מס מסודר יוכלו לחסוך מאות אלפי שקלים ולהתקדם עם הכסף אותו הם מרוויחים ללא צורך בהוצאות נוספות ומיותרות על דו"חות שנתיים ותשלומים שאינם נצרכים לרשות המיסים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.