| קטגוריות:   |

דיווח שעות עבודהטעות נפוצה אצל בעלי עסקים, במיוחד אלה שעסקיהם מבוססים על שעות ופרויקטים, היא לשים את הדגש העיקרי על ההכנסות והרווחים ולא על מספר שעות העבודה או לפחות לקשור את מספר שעות העבודה עם ההכנסות והרווחים.

כולנו מוכרים זמן. לא משנה במה אנחנו עובדים, אנחנו מוכרים זמן. כל עוד הזמן הוא מוצר מוגבל, ויש ממנו רק 24 שעות ביממה, כש-5-8 לפחות מוקדשים לשינה והשאר מתחלק בין משפחה, חברים, בילויים, למידה והעשרה, מחויבות שונות ועבודה, המוצר העיקרי שנמכור יהיה זמן. המוצר המשני יהיה הידע, הנסיון והמקצועיות שלנו.  רק במקרים מסוימים ולא רבים ישנם מוצרים שלא קשורים בזמן ולכן הזמן לא מהווה שיקול בתמחורם. זה קשור בדרך כלל למוצרים שמרגע שפותחו (וגם אז התמחור לוקח בחשבון גם את זמן הפיתוח) הם הופכים לעצמאיים ולא זקוקים עוד לזמן עבודה. כל השאר דורשים זמן, ולכן גם חייבים להיות מתומחרים בהתאם.

משסיימנו את כל ההקדמה הזו, קל לנו יותר להבין למה הנושא של דיווח שעות עבודה כל כך משמעותי בתמחור פרויקטים פרויקטים שאין עליהם דיווח שעות עבודה מדויק ואמין, למעשה לא יכולים לתת לנו את המידע האמיתי לגבי הרווח שהם מניסים לעסק שלנו. כל עוד לא יהיה לנו דיווח שעות רציף, לאורך כל הפרויקט, איך נוכל לדעת אם יש קורלציה בין הזמן שאנחנו משקיעים בפרויקט לבין התמחור שלנו אותו?

נשמע הגיוני נכון?! אז למה בכל זאת רוב בעלי העסקים לא בודקים כמה שעות הם עובדים על כל פרויקט לפני שהם מתמחרים אותו, או לפחות אחרי שהם מתמחרים אותו, כדי לתמחר נכון יותר את הפרויקט הבא? אם תשאלו בעלי עסקים, הם יתנו לכם תשובות רבות ומגוונות: " לא הגעתי לזה", "אני לא יכול להרשות לעצמי לתמחר על פי דיווח שעות עבודה", אין לי איך לכמת את שעות העבודה שלי", "זה לעולם לא יוכל להיות מדויק", ועוד ועוד. האמת היא שכמה שלא תתחמקו מזה, הדרך היחידה לתמחר פרויקטים באופן שיהיה נאמן לצרכים שלכם, יהיה כל ידי דיווח שעות עבודה. אם לא ניסיתם, לא תדעו לעולם כמה שזה מדויק.

תחשבו על זה. מערכת שצמודה אליכם כך שכל פעם שאתם פותחים את הפרויקט, אתם רק לוחצים על כפתור וכך מתחיל דיווח שעות העבודה שתשקיעו בו באותו יום, או שבוע, או חודש. אתם לא סופרים, לא מעריכים ולא בונים אקסלים. רק מאפשרים למערכת לספור עבורכם. זה כמובן הופך להיות מורכב עוד יותר כשיש על אותו פרויקט יותר מעובד אחד. לרוב הרווחיות הולכת ויורדת ככל שעובדים על הפרויקט יותר אנשים. למה?! שוב, כי אנו לא נוטים להתייחס לשעות העבודה כאל גורם מספיק חשוב בתמחור עד שנשקיע מספיק בספירתו.

במאמר הבא נביא כאן את האפשרויות השונות העומדות בפנינו לדווח על שעות עבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.