| קטגוריות:   |

יותר ויותר טלוויזיות היו הן טלוויזיות LED בהן מוחלפת נורת הפלואורסנט שישנה בטלוויזיות LCD בנורות LED אשר עוצמתן החזקה יותר מציגה תמונה עשירה בצבעים ואיכותית יותר. באופן גס ניתן לחלק סוג טלוויזיה זה לשני סוגי משנה: טלוויזיות בהן נורות הלד ממוקמות משני צידי המסך ואורן מתפזר על פני המסך, לבין טלוויזיות בהן הנורות ממוקמות לכל אורך גב המסך. באלה ניתן לבחור אילו נורות יפעלו בכל רגע ואיזה אזור על גבי המסך יואר באופן בולט יותר. הסוג הנפוץ יותר הוא הסוג הראשון שמן הסתם מחירו סביר יותר. למה כדאי לשים לב כאשר בוחנים טלוויזיות LED?

להתאים את גודל המסך לגודל החלל

ניתן למצוא היום טלוויזיות LED בשלל גדלים, החל מ- 22 אינץ' ועד ל- 80 אינץ' כך שהן יכולות להתאים לכל גודל של חדר. מבחינת הגודל חשוב לבחור טלוויזיה בעלת מסך שיהיה נוח לצפיה, שיהיה גדול מספיק בכדי שהתמונה תראה בבירור אך מצד שני שלא יהיה גדול מדי בכדי שהטלוויזיה לא תהווה גורם מרכזי ובולט מדי בחדר.. באופן עקרוני, ממרחק צפיה של 3 מ' יתאים גודל מסך של 45 אינץ', אך תמיד כדאי לנסות ולבדוק. כדאי לבחור טלוויזיה בעלת זוית צפיה רחבה שתאפשר צפיה מכל מקום בחדר. כדאי לקחת בחשבון גורמים נוספים הקשורים להתאמת הטלוויזיה לחלל כמו האם על המסך יווצרו השתקפויות בגלל קרבתו למקורות אור? האם אתם מעדיפים להתקין את הטלוויזיה על הקיר או מן התקרה? איזה מעמד מתאים למקום בן הנכם רוצים להניח את הטלוויזיה ועוד.

איכות התמונה

טלוויזיות LED כאמור מספקות איכות תמונה טובה בשל נורות הלד האיכותיות יותר מנורות פלואורסנט. עם זאת, ישנם הבדלים בין הטלוויזיות השונות. איכות התמונה מושתתת על בהירות, יחסי ניגודיות ורזולוציה.רמת בהירות נעה בין 400 ל- 600 יחידות מדידה כאשר 500 יחידות מספיקות לרוב האזורים מלבד אלה בהם ישנה תאורה סביבתית גבוהה. יחסי ניגודיות מינימלים הם 1:3500 והם מטפסים משמעותית. יחסי ניגודיות גבוהים יספקו תמונה בה ניתן מקום לגוונים ותתי גוונים. הרזולוציה בכל טלוויזיות LED היא גבוהה מאוד.

טלווזיות LED הן הכוכב הבא בתחום הטלוויזיות. כעת מוצע בשוק דגם שמבוסס על טכנולוגיה דומה לזו של טלוויזיית LCD רק משודרג יותר. בעתיד יוצגו דגמים חדישים יותר הנמצאים עדיין בשלבי פיתוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.