| קטגוריות:   |

שנת הלימודים האקדמית עוד מעט מסתיימת ובקרוב עשרות אלפי סטודנטים יצאו לחופשת הסמסטר. משמעות הדבר היא שתוך זמן קצר עשרות אלפי סטודנטים יתפנו לחפש לעצמם דירה לשנת הלימודים הבאה, ושהביקוש לשירותי הובלות קטנות צפוי לעלות בעשרות אחוזים. אם גם אתם נמנים עם אותם סטודנטים שחוזה השכירות שלהם מסתיים בקרוב, במאמר הבא תוכלו למצוא כמה עצות חשובות לבחירת חברת הובלות ולחיסכון בעלויות.

הובלות קטנות – חיסכון גדול

מי כמונו, הסטודנטים, יודע שהיכן שאפשר לחסוך – צריך לחסוך! סטודנטים, כידוע, הם עם תפרן, וגם כשמדובר בבחירת חברת ההובלות, כדאי מאוד לחסוך כל שקל. בדיוק לשם כך נועדו שירותי הובלות קטנות. מכיוון שלסטודנטים אין רכוש רב, ובדרך כלל הם עוברים להתגורר בדירות מרוהטות בחלקן, חבל שיבזבזו את כספם עבור שירותי הובלות רגילים.

עלות שירותי הובלות היא נגזרת של פרמטרים רבים, וביניהם גם גודל משאית ההובלה (משאית גדולה צורכת דלק רב יותר, דורשת תשלום ביטוח גבוה יותר וכו') ומספר הסבלים שמשתתפים בהובלה (יותר סבלים = שכר עבודה גבוה יותר שחברת ההובלות צריכה לשלם להם). לכן, אין כל טעם שסטודנטים, שמעבירים כמה ארגזים ורהיטים בודדים, יזמינו שירותי הובלות רגילים. הובלות קטנות מותאמות בדיוק לצורכיהם הייחודיים של הסטודנטים, ומאפשרות להם לחסוך לא מעט כסף בתהליך המעבר.

גם בהובלות קטנות הולכים על בטוח

גם סטודנטים הנעזרים בשירותי הובלות קטנות חוששים לשלום הרכוש שלהם. ולסטודנטים תפרנים חשוב שבעתיים להקפיד שלחברת ההובלות יש פוליסת ביטוח, המעניקה להם פיצוי בכל מקרה של אובדן או נזק לרכוש. כי ללא פוליסת ביטוח, הסטודנטים יאלצו לספוג בעצמם את עלות התיקון או ההחלפה של ציוד שנשבר או נפגם בגלל רשלנות הסבלים.

אין עוררין על כך שפוליסת ביטוח מייקרת את עלות שירותי ההובלה, וש"חאפר" ללא פוליסת ביטוח יכול להעניק לנו את אותו שירות במחיר נמוך בעשרות אחוזים. אבל דווקא בפרמטר של הביטוח חשוב מאוד שלא להתפשר ולא להתפתות להצעות מחיר זולות במיוחד.

הובלות זה גם עניין של זמן…

אין ספק שלוח הזמנים העמוס שלנו, הסטודנטים, לא מאפשר לנו לעבור דירה בכל תקופה. במהלך הסמסטר אנו נאלצים להגיע לשיעורים בהם הנוכחות חובה, לקרוא מאמרים, להגיש עבודות ופרויקטים, ללמוד למבחנים, לשרת במילואים, לעבוד לפרנסתנו וגם לנהל סוג של חיי חברתיים. בלו"ז שכזה, למרבית הסטודנטים אין פנאי לעבור דירה, ולכן הם דוחים זאת לתקופת הקיץ.

אלא שככל שיותר ויותר סטודנטים עוברים דירה בקיץ, כך גם עלות שירותי ההובלה גדלה. כי כל חברת הובלות מושפעת מביקוש ומהיצע, וכשהביקושים עולים, גם המחירים עולים (לעיתים בכ- 40%). לכן, אם יש לכם את האפשרות לעשות זאת, העדיפו לעבור דירה לפני הקיץ, ובעיקר לא בתקופת החופש הגדול – אז גם משפחות רבות עם ילדים מעדיפות לעבור דירה ומקפיצות עוד יותר את הביקושים ואת המחירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.