| קטגוריות:   |

בדיקות תקופתיות של מערכת חשמל בביתכם נמצאו כחשובות ומונעות אסון ולכן חשוב מאוד לא לשכוח על הבדיקה הפשוטה ולא יקרה. בדיקת חשמל בביתכם מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך שיודע את הפעולות ועבודה של מערכת חשמל ביתית.

משימה של מציאת חשמלאי מוסמך היא פשוטה מסיבה שיש המון אמצעים בהם ניתן להיעזר בשביל למצוא איש מקצוע. אינטרנט, עיתונים, פרסומות שונות ברדיו או טלוויזיה וכמובן דרך חברים או בני משפחה שמכירים חשמלאי מוסמך מקצועי. אפשרות האחרונה דווקא המומלצת ביותר ובטוחה.

לאחרונה התרחשו לא מעט מקרים של שריפה בבתים פרטיים של אנשים וכמובן מקרים אלו כוללים נפגעים ואף נספים ולכן דאגו להבטיח לקרובים שלכם ולעצמכם שקט נפשי ובטחון, במיוחד אם יש בביתכם ילדים קטנים. חשמלאי יוכל גם להתקין בביתכם גלאי מיוחד לגילוי אש שיתריע לפני שריפה.

בדיקת מערכת חשמל בבית זהו לא דבר היחיד שחייבים לבצע, דבר נוסף הוא בדיקת מכשירי חשמל בביתכם. כמובן שאם חשמלאי מבצע את הבדיקה הוא בודק את השקעים והחוטים אך אתם כמובן יכולים לבקש ממנו לבדוק את החיבורים של מכשירי חשמל לשקעים. שימו לב למכשירים שבהם אתם משתמשים יום יום כמו למשל מקררים, תנורים, כיריים חשמליים ,מטענים של טלפונים, מחשבים ניידים (יש להם נטייה להתחמם כשהם מחוברים למטען) כולם עלולים לגרום לשריפה במקרה של אי תקינות.

טיפ הבא יכול להיות מטופש אך הוא באמת חשוב ויכול לעזור לכם למנוע שריפה. מדובר על סדר וניקיון. הרבה פעמים במיוחד בני נוער שמשתמשים במחשבים ניידים נוטעים להניח את המחשב על מיטה יחד עם בגדים, במקרה והמחשב עלול להידלק הבגדים נשרפים במהירות גבוה וזה יכול לגרום לאסון בלי שתשימו לב. לכן דאגו להסביר לקרובים שלכם להשתמש במכשירים שאנחנו כל כך רגילים אליהם בזהירות רבה.

לאחר בדיקה של חשמלאי בביתכם הוא כמובן יסביר לכם על המערכת חשמל שלכם ובמידע ויש צורך ימליץ לכם על שינוי, תיקון או כל דבר אחר במטרה להבטיח לכם עבודה סדירה ובטוחה של מערכת החשמל שלכם. כמובן שאם אתם לא בטוחים ביקשו בדיקה נוספת של איש מקצוע אחר, זכרו את הדברים שנאמרו לכם והסבירו אותם לאיש מקצוע נוסף בשביל לקבל חוות דעת יותר מדויקת.

מערכת חשמל ומוצרי חשמל הם אומנם נראים לכם מוכרים ופשוטים אך בשום פנים ואופן אל תזלזלו בהם, אל תנסו לתקן אותם באופן עצמאי אם אין לכם ידע מקצועי. תאפשרו לאיש מקצוע לפתור את הבעיות ולטפל במערכת החשמל בביתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.