| קטגוריות:   |

אחת ההמצאות הטובות ביותר שדואגות הן לאדם והן לטבע, היא מערכת פוטו וולטאית, כי המערכת הפוטו וולטאית היא למעשה שימוש של קרני השמש להפקת אנרגיה. ישנן מדינות בעולם אשר בהן הקרינה של השמש היא מאוד חזקה, כמו לדוגמא מדינת ישראל, כך שברור היה שאפשר להפיק מהקרינה הזו משהו חיובי. בנוסף לכך, המפתחים של המערכת הפוטו וולטאית חשבו על כך שצריך למצוא דרך טובה יותר להפיק חשמל, ועדיף שתהיה זו דרך שלא תפגע בכדור הארץ שלנו, כי הרי בסופו של דבר, זה חוזר אלינו ופוגע בנו כאוכלוסייה. אין כל ספק כי מערכת פוטו וולטאית היא הפתרון המושלם של שילוב בין ניצול משאב טבע כל כך רציני כמו השמש, ובין שמירה על איכות הסביבה, ועובדה זו מסבירה מדוע מערכות פוטו וולטאיות מצליחות כל כך בימינו.

מי יכול להתקין מערכת פוטו וולטאית

האמת היא, שכל אדם, או כל משפחה שיש להם בית פרטי ויש להם גג גדול, יכולים לנצל את הנתונים האלה על מנת להתקין מערכת פוטו וולטאית. אומנם זה נכון שבאופן תיאורטי אפשר להתקין את המערכות הפוטו וולטאיות גם בבתים שאינם פרטיים, אך במקרים כאלה העניין הוא יותר מורכב. הוא הופך להיות עניין מורכב יותר בעיקר בשל העניין הכלכלי, כי השכנים צריכים להגיע לכלל הסכמה ביניהם כי הם מעוניינים להתקין את המערכת גל גג הבית. ככל שגג הבית גדול יותר, וככל שהמשטח שעליו אפשר להתקין את המערכת הפוטו וולטאית הוא יותר רחב, כך האנרגיה שאפשר יהיה להפיק מהשמש תהיה גדולה יותר.

כדאיות כלכלית

במדינת ישראל, משרד התשתיות רואה לנגד עיניו את המערכות הפוטו וולטאיות כמו אפשרות מעולה לפגוע פחות בסביבה ולהפיק יותר, ולכן הוא למעשה מחייב את חברת החשמל לקנות אנרגיה ממי שיש לו מערכת כזו בבית. חברת החשמל קונה מכל אדם שיש לו מערכת סולארית בבית את החשמל, ואף משלמת על כך מחיר גבוה פי שלושה מהמחיר שבו היא מוכרת לאזרחי המדינה את החשמל. חברת החשמל תשלם עבור ייצור אנרגיה של מערכת סולארית 112 אגורות, כך שאחרי מספר שנים לא גדול, התקנת המערכת תחזיר את העלויות. אין ספק שכדאי מאוד להתקין את המערכות הפוטו וולטאיות, מכך הבחינות האפשריות, בין אם מדבור על טובתו של כדור הארץ ובין אם מדובר על הטובה האישית של עלות החשמל הדו חודשית אל מול חברת החשמל.

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.