| קטגוריות:   |

מדי כמה שבועות אנו מתבשרים על עוד משקיע ישראלי הרוכש מתחם מגורים כזה או אחר, באחד ממתחמי הנדל"ן החמים ביותר בערי הגדולות של גרמניה.

משקיעים פרטיים, חברות ומוסדות פיננסיים בוחרים לבצע השקעות נדל"ן בגרמניה בהיקף של מיליארדי שקלים, המועברים מהבנקים הישראליים המעניקים אשראי בריבית נמוכה אל בעלי הנכסים הגרמניים.

תחילתה של ההסתערות הישראלית על שוק הנדל"ן הגרמני החלה לאחר פריצת המשבר העולמי בשנת 2008, משבר זה לווה בביקושים נמוכים תוך כדי סיומה של תוכנית ממשלתית להגברת היצע הדירות על ידי מתן הטבות מס מפליגות לקבלנים הפועלים באזורי הביקוש בגרמניה.

נתונים אלו הובילו למחירי נכסים נמוכים במיוחד המשתלבים עם שוק שכירות בעל ביקושים יציבים לאורך שנים, ובכך התקבלה תשואה סולידית עבור נדל"ן להשכרה בגרמניה.

המשקיעים הישראליים בחרו באופן טבעי להשקיע את כספם בברלין, בין אם מדובר על רכישת מבני מגורים ואפילו דירות מגורים בודדות על ידי משקיעים פרטיים. אפקט העדר הוביל לכניסה מאסיבית של משקיעים לתוך השכונות היוקרתיות של ברלין, עליית מחירים וכתוצאה מכך הורדת התשואה הצפויה על הנכס.

מעבר לכך, הסיפורים אודות השגת הרווחים המהירה והפרסום האגרסיבי בעיתונים על שוק הנדל"ן בברלין הובילו לעשרות מקרים בו משקיעים רבים, קטנים בעיקר, איבדו את כספם בעקבות ההתקשרות עם נוכלים וחוסר היכרות עם עולם התיווך והמיסוי הגרמני.

בתקופה האחרונה הולכת ומתגברת המגמה של משקיעים רבים לבחור בהשקעות נדל"ן בלייפציג, עיר תעשייתית במזרח גרמניה לשעבר, אשר סומנה על ידי הממשלה הגרמנית כיעד לפיתוח ולכן העניקה הנחות מפליגות לחברות ותאגידים שיחליטו להעתיק את מקום מושבן לעיר זו.

התוכנית הכלכלית של הממשלה הגרמנית הוכיחה את עצמה, וחברות ענק כמו DHL, BMW ואמאזון בחרו בלייפציג כמקום מושבן, החלטה אשר הובילה לתנועת הגירה אדירה מכל רחבי גרמניה ואירופה לעיר שהציגה ביקושים גבוהים לעובדים בכל מיומנים ובלתי מיומנים כאחד.

קבוצת ארגמן פועלת בלייפציג באמצעות סוכני נדל"ן מובילים המציעים ללקוחות החברה נכסים בכל סוגי הגדלים, מבנייני מגורים המיועדים למכירה, שיפוץ והשכרה ועד לבתי מגורים המיועדים להשכרה או להעתקת מגורים לעיר התעשייה העתידית של גרמניה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.