| קטגוריות:  , |

לפני שאנו נרשמים לחוג שחיה או רושמים את הילדים שלנו לחוג שכזה, או אפילו יוצאים לשחות בים, אנחנו רוצים לדעת אילו סוגי שחיה יש. אז כדי לדעת מה מצפה לנו, כדאי שנבין אילו סגנונות שחיה ישנם.

שחיית פרפר – סגנון זה נחשב אחד מסגנונות השחייה הקשים, וזאת כי יש לשלב את סגנון השחייה עם נשימה כהלכה בזמן התנועתית במים. סגנון הפרפר אינו מאד שכיח או פופולארי והוא ביצוע תנועת גריפת המים והתקדמות קדימה בזמן השחייה תוך בעיטות במים שגם הן מקדמות את השחייה.

שחיית חזה – סגנון זה הוא אחד הסגנונות הפופולאריים יותר, אך עם זאת הוא נחשב גם לקשה ולאיטי יותר לביצוע. בשחייה האולימפית מתחיל השחיין לשחות כאשר הוא מזנק מקיר הבריכה באמצעות רגליו וידיו הנשלחות קדימה בחץ לפנים. תנועות השחייה הן גריפת המים בתנועה רציפה כאשר הן נמתחות לפנים בתנועה מעגלית כאשר הראשית נוטה קדימה והידיים לצדי הגוף. הרגליים עושות בזמן זה תנועת "צפרדע" על מנת לדחוף את הגוף קדימה.

שחיית חתירה – סגנון זה גם הוא נחשב סגנון פופולארי בייחוד בתחום השחייה התחרותי. שחייה זאת נחשבת לשחייה המהירה ביותר והיא נחשבת לשחייה הפופולארית ביותר בתחום התחרויות. בסגנון זה שוחים השחיינים באמצעות גריפת המים בשתי הידיים וזאת בשימוש כל יד לסירוגין, כאשר יד אחת עולה למטה והשנייה עולה אחריה בתנועות קצובות. שחיית חתירה פופולארית גם בקרב אנשים  שאינם מתחרים בתחרויות משום שהיא קלה ללמידה.

שחיית גב – שחיית גב היא שחייה בה השחייה שוחה על גבו ומבצע חתירה מהירה באמצעות הידיים ובעיטה במים באמצעות הרגלים תוך פיתול הגוף על המים, וזאת על מנת לנוע קדימה מהר ככל שאפשר. בשחייה מסוג זה שוחה השחיין במהר ובתחום האולימפי השחייה נחשבת מהירה במיוחד. עם זאת השחייה מאלצת את השחיין לאמוד את מקום הימצאו בצורה טובה יותר תוך שהוא משער את מיקומו תוך ניווט על ידי דגלונים שנמצאים בבריכה. כך יכול השחיין להגיע לקו הסיום.

לסיכום כיום ישנם סגנונות רבים של שחייה, ולכם נותר רק ללמוד את הסגנון שאתם אוהבים.

2 תגובות

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

  למעשה יש חמש סגנונות שחייה:
  המוכרים:
  פרפר
  גב
  חזה
  חתירה
  ויש עוד סגנון שקוראים לו ״חזה מעורב״ זה בעצם חזה ששוחים אותו על הגב
  תקראו לזה וריאציה אבל גם גב זה חתירה על הגב
  חזה מעורב נקרא שחייה אמיתי

 • מיה says:

  תודה על ההסברים – תיקון קטן: צ״ל ״ישנם סגנונות״ (ולא ״ישנן״)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.