צילום תרמי  | קטגוריות:   |

אחד מהדרכים השימושיות ביותר כיום לצורך הערכת מצב של צנרת הינה מצלמה תרמית, נכון להיום זאת הדרך כמעט היחידה לדעת כמעט בוודאות היכן נמצאת נזילה , מה מצב הצנרת בבית ולמקד את הבעיה בדיוק לנקודה ספציפית.

הצילום התרמי משתמש בקרני אינפרה אדום, באמצעות הקרניים הללו ניתן לראות תמונה המסודרת לפי טמפרטורות , צילום זה מאפשר לנו לראות אפילו דרך קירות, דבר המשמש לא רק את תחום האינסטלציה אלא גם לא מעט בתחום הצבאי בראיית לילה של חיילים.

כאשר יש לכם נזילה בצנרת לא תמיד רואים אותה, כן כשיש פיצוץ בצינור חיצוני קל מאד לראות זאת מאחר והזרם מתפרץ ואי אפשר בכלל לחשוב אחרת, אבל מה קורה שהנזילה / פיצוץ קורה בתוך צנרת פנימית שנמצאת באחד הקירות או בתיקרה? , אז לעיתים ניתן לראות בתקרה או בקיר רטיבות וקילופים, אך לפעמים אפילו את זה לא רואים, רואים רק את חשבון המים שעולה ללא סיבה.

טיפול מהיר

אינסטלטור בעל ציוד תרמי ישלח מצלמה תרמית לצנרת, באמצעות צילום תרמי יוכל לראות את הבדלי הטמפרטורות שיציגו לו את המיצג של הנזילה והיכן להתמקד, לאחר שהוא כבר יודע מה האזור הבעייתי הוא יוכל לטפל בנזילה במהירות, לדעת איפה לחפור ולאן ללכת.

טכנולוגיה מתקדמת לשירות הצנרת

בעבר כשלא היו השירותים הטכנולוגיים הללו במת היו צריכים לחכות עד שהיו רואים את הנזילה פיזית בקירות ואז קוראים לבעל מקצוע לתקנם, הבעיה במצב זה הוא שלא ידוע כמה זמן הייתה הנזילה ולאן הגיעה, נזילה שמתמשכת זמן רב יכולה לגרום לנזקים גדולים לתשתית ולקירות, כאשר היא צמודה לתקעי חשמל היא יכולה להיות גם מסוכנת מאד ולגרום לקצרים ולשריפה, לכן ההמלצה היא שאם אתם חושדים שיש לכם נזילה כדאי מאד להביא איש מקצוע שיבדוק לכם, רק כדי לדעת שאין שום דבר רציני ואתם יכולים לישון בשקט.

לסיכום, אם אתם חושבים שיש לכם נזילה בבית כדאי להביא בעל מקצוע מומחה בתחום שיודע ועובד עם מצלמות תרמיות, כך שהוא יוכל לאתר במהירות את הבעיה ולתקנה בכמה שפחות הרס ולכלוך, גם אם זה יעלה לכם קצת יותר זה שווה את חסכון כאב הראש, אז בדקו לכם כמה אינסטלטורים מומחים בתחום, התייעצו עם חברים שהיו להם בעיות דומות וקבלו המלצות אותנטיות מאנשים שהתנסו עם אותם אינסטלטורים ובדקו כמה חוות דעת במידה ומדובר בנזילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.