| קטגוריות:   |

יותר ויותר אנשים עוברים היום לעבודה חלקית ואפילו מלאה מהבית. גם אם עדיין קיימות סטיגמות כי עבודה מהבית אינה "עבודה אמיתית" ומדובר למעשה על ספק עבודה ספק תחביב, רבים משתכנעים כי מדובר בעבודה לכל דבר, עבודה שנעשית במקצועיות וברצינות וגם תורמת לא פחות להכנסות עבור משק הבית. מלבד מקצועות טיפול או יצירה, יותר ויותר עבודות מהבית נעשות היום באמצעות המחשב, בין אם אלה עבודות שיווק ומכירות, פרסום, כתיבה, פיתוח תוכנות ועוד. איך יוצרים בבית סביבת עבודה מספקת?

כבודו במקומו מונח

קודם כל, על מנת שתטמיעו בעצמכם כי מדובר בעבודה רצינית אשר אמורה להביא פרנסה ולא עיסוק לשעות הפנאי מוטב לספק מקום מוגדר לעבודתכם. אין זה הכרחי להקצות חדר, במיוחד אם ביתכם אינו גדול. מספיקה נישה קטנה שתגדיר במידה מסויימת לפחות את גבולות המקום המיועד לעבודה בלבד.

שולחן עבודה

אם הנכם עוסקים בעבודה הנעשית מול מחשב חשוב שיהיה שולחן עבודה. שולחן עבודה הוא משטח העבודה שלכם ולכן חשוב שיהיה בו די מקום. הוא צריך להיות תואם את אופי העבודה שלכם. כך, למשל, אם עבודתכם כוללת קבלת לקוחות או קיום פגישות חשוב שהשולחן יוצב כך שיהיה מקום לשבת בו זה מול זה ושלא יהיה מוצמד לקיר עם מדפים מעליו. אם הוא משמש לעבודה מול מחשב בלבד, אפשרי שיהיה מוצמד לקיר.

מחשב וציוד משרדי

ציוד משרדי הוא יד ימינו של כל עובד מהבית אשר עובד מול מחשב. ראשית, חשוב לבחור את המחשב המתאים לכם שכן זהו כלי העבודה המרכזי שלכם. חשבו אם מתאים לכם מחשב נייח או נייד, זאת על פי אופי העבודה שלכם כמו האם מדי פעם אתם יוצאים מחוץ למשרד וזקוקים למחשב עמכם או שעבודתכם נעשית אך ורק מהבית ואז טוב גם מחשב נייח. הציוד הנלווה הוא חשוב מאוד. כל העובד מול מחשב ובמיוחד בתור עצמאי צריך להדפיס, לסרוק, לשלוח פקס או לצלם מסמכים. מדפסת משולבת תאפשר לכם לכלול את כל המכשירים במכשיר אחד. גם אם מדפסת משולבת מעט יקרה יותר ממדפסת רגילה, עדיין קנייתה תהיה משתלמת יותר מרכישת מדפסת, סורק או פקס לחוד, והיום כל הפעולות הללו חיוניות, במיוחד בניהול עסק. חשוב גם להצטייד בציוד משרדי פשוט כמו פתקיות, מהדקי נייר, שדכן וכלי כתיבה. אמנם לעובדים מול מחשב אין הרבה צורך באלה כי מרבית החומר שמור במחשב אך עדיין כדאי שיהיו בהישג יד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.