| קטגוריות:   |

בואו ונדבר על קרמיקה, כולנו מכירים אותה כולנו אוהבים אותה ובד"כ גם רוב השירותים והמקלחות מצופים קרמיקה, קרמיקה היא בעצם סוג של חרס המגיע בצבעים וגוונים רבים ועובר השבחה ועיבוד ע"י מכונות עד אשר מתקבלת שכבה חלקה בעלת המראה הייחודי של סוג הקרמיקה שעובד. קרמיקה ניתנת לחיתוך והתאמה לכל מקום ולכל טמפרטורה רצויה, אין ספק שהרבה יותר נעים לראות קיר מצופה באריחי קרמיקה מעוצבים מאשר קיר חלק ומשעמם. השימוש בקרמיקה התרחב מאוד עם חלוף השנים מהסיבה הפשוטה שמחירה של קרמיקה הוא לא גבוהה במיוחד, אין ספק שאדם שירצה להתקין אריחי קרמיקה בביתו יבחר בחירה נכונה וייהנה ממראה מעניין.

סוגי קרמיקה נפוצים

א. גרניט פורצלן – מאריחי הקרמיקה הנפוצים בעולם, וקיימות לכך סיבות מספר, קרמיקה זו נחשבת לעמידה בפני מכות וזעזועים, האריחים מחזיקים זמן רב גם כאשר הם משופשפים באופן קבוע כדוגמת מלונות מסעדות וכ"ו, כמו כן חדירת מים לחומר עצמו אינה אפשרית שכן הוא נשרך בעת יצורו בחום הגבוהה מאלף מעלות צלזיוס

ב. פורצלן פול בודי – בקרמיקה זו הליטוש חלק בלבד ואינו כולל דוגמאות טבלית, קרמיקה זו עשויה שכבה אחת בלבד וידועה גם היא כחזקה ועמידה ביותר.

ג. פורצלן מלוטש – זוהי קרמיקה המיועדת לאזורי עבודה קשים כדוגמת בתי מלאכה ובתי חרושת, קרמיקה זו עמידה ביותר בפני נוזלים מהסיבה שאינה עוברת זיגוג כלל.

קרמיקה ועיצובייה השונים

לאחרונה צצו ברחבי השווקים בעולם עיצובים שונים ומגוונים של קרמיקה, החל מקרמיקה אשר עוצבה במכונות ובייצור סידרתי וכלה בקרמיקה אשר עוצבה בידי אומן וכמובן שזו גם נמכרת במחיר גבוהה הרבה יותר לעיתים אף מבקש הלקוח שזירה של חוטי זהב בעיצוב הקרמיקה דבר אשר מייקר אף יותר את התוצר הסופי, עיצובים שונים של קרמיקה מנסים להביא את האריח להראות כאילו הוא עשוי עץ חיפויי קרמיקה אלו הם כהים בד"כ ומעניקים תחושה נעימה וטבעית במיוחד כאשר קרמיקה זו משולבת עם פרקט או אפילו בית עץ.

לסיכום

אין ספק שקרמיקה היא המצאה גאונית אשר פותרת לנו צרכים רבים הן בעיצוב הבית והן בשמירת החדר המרוצף קרמיקה לתקופה ארוכה, אריחים אלו קלים לניקוי זולים יחסית ומביאים עמם המון צבע ועניין לכל חדר בהם הם מודבקים.

לפיכך בפעם הבאה שתצטרכו לחפות חדר מסוים בחיפוי כלשהו ותתקשו לבחור, קרמיקה היא פתרון נהדר לכו לחנות הקרובה לביתכם בדקו התרשמו ובחרו את סוג הקרמיקה המתאים ביותר עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.