| קטגוריות:  , |

בדיקת דופלר מיועדת לאבחון מדויק ומהיר של כלי הדם והיא מאפשרת גם לזהות חסימות בעורקים ולגלות קרישי דם בוורידים. הבדיקה נועדה לצרכי אבחון והיא מסייעת לצוות הרפואי לאתר בעיות בכלי הדם השונים בגוף, לאבחן במדויק את הממצאים ולהציע למטופל מענה רפואי מקצועי. כמו כן, הבדיקה משמשת לצרכי מעקב אחרי טיפול רפואי. חשוב לדעת כי הבדיקה אינה פולשנית ואינה גורמת לכאב, לתופעות לוואי או לנזקים לאיברי הגוף, לכן ניתן לבצע אותה גם בתקופת הריון וגם בקרב ילדים, קשישים וחולים. למעשה, הבדיקה משלבת בין אולטרסאונד השולח גלי קול לאפיון ומעקב אחרי איברים פנימיים בגוף לבין דופלר שתפקידו לפענח את זרימת הדם בכלי הדם השונים בגוף. את הבדיקה ניתן לבצע בבית חולים, במכוני הדמיה פרטיים או באמצעות חברת מדיקס (Medix At Home) המציעה בדיקות בבית החולה באמצעות מכשיר נייד ומתקדם.בדיקת דופלר

אבחון כלי הדם בעזרת בדיקת דופלר

כאמור, בדיקת דופלר נועדה לאבחן את כלי הדם והיא מאפשרת לצוות הרפואי לאבחן מחלות, ללמוד על בריאות ומצב כלי הדם ולקבוע טיפול מתאים. כך לדוגמה הבדיקה מסייעת לצוות הרפואי לברר את קצב וכיוון זרימת הדם לפני תכנון ניתוח מעקפים בגפיים, וכמו כן הבדיקה מאפשרת לרופאים לאתר בעיות בזרימת הדם אצל עוברים ובקרב נשים בהריון.

בדיקת דופלר – אבחון מהיר

באמצעות בדיקת דופלר ניתן לאבחן ביעילות ובמהירות בעיות של אי ספיקת דם בוורידים, בעיה הגורמת להתפתחות דליות, בצקות, כיבים העלולים להתפתח לכיב כרוני ולסיכון של התפתחות קרישי דם. באמצעות הבדיקה יכול הצוות הרפואי להחליט על הטיפול הנכון והבטוח ביותר לחולה, והבדיקה חשובה גם לצרכי מעקב אחרי טיפול, ובאפשרותה לסייע לרופא לטפל במגוון בעיות כמו החדרת מחט לווריד בעייתי על מנת להחדיר חומר לנטרול הווריד. כאמור, חברת מדיקס מציעה בדיקות אולטרסאונד ודופלר בבית הלקוח, ללא צורך לצאת מהבית ולהמתין בתור.

מידע נוסף על בדיקת דופלר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.