| קטגוריות:  , |

הדברה אורגנית היא שיטת הדברה שמטרתה לשמור על איכות הסביבה ככל האפשר. שימוש בהדברה אורגנית מסייע לשמירה על האוזון ועל בעלי חיים, ומאפשר לנו להיפטר ממזיקים מבלי לגרום נזק.

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית היא למעשה הדברה של מזיקים מסוגים שונים, בעיקר חרקים למיניהם, באמצעים אורגניים – טבעיים. במרבית המקרים, אנשים מבצעים הדברה של מזיקים באמצעות חומרים כימיים. יש לכך סיבות רבות – החומרים הכימיים יעילים מאד בחיסול המזיקים, הם זולים וקל להשתמש בהם, והם גם נגישים – בכל מקום תוכלו למצוא מדביר שיבצע הדברה כימית. אולם, הנזקים שנגרמים כתוצאה מהדברה כימית הם גדולים – נזק משמעותי לשכבת האוזון בפרט ולאיכות הסביבה בכלל, נזק לבעלי חיים אחרים שנפגעים מן החומרים, אף שהם עצמם אינם מזיקים כלל, ובמקרים חמורים – אפילו נזק לבני אדם. הדברה אורגנית, לעומת זאת, מונעת את כל הנזקים הללו.

איך פועלת הדברה אורגנית?

הדברה אורגנית מבוססת על צמחים וחומרים טבעיים אחרים, במקום על חומרים כימיים מהונדסים. הדברה אורגנית לרוב מותאמת באופן מדויק לסוג המזיקים שאותם רוצים להדביר, משום שישנם צמחים מסוימים שרעילים עבור נמלים, למשל, אך לא יזיקו כלל לתיקנים, או להיפך. לכן, כאשר מבצעים הדברה אורגנית, חשוב לציין בדיוק אלו מזיקים נמצאים בבית, כדי להתאים עבורם את החומר המתאים. במקרים רבים, הדברה אורגנית פועלת בהשהיה, כלומר ביום ההדברה לא יהיו תוצאות נראות לעין, אך בתוך מספר ימים ייעלמו כל המזיקים. הסיבה היא שבמרבית המקרים, המזיקים אוכלים את חומרי ההדברה, ואז חוזרים אל הקן שלהם, שם הם מדביקים את שאר המזיקים. כך, כעבור מספר ימים, כל המזיקים שבבית מחוסלים.

היתרונות של הדברה אורגנית

כאמור, הדברה אורגנית מאפשרת הגנה על איכות הסביבה. גם בעלי חיים בסביבה מוגנים כאשר נעשה שימוש בהדברה אורגנית. לרוב, בהדברה אורגנית אין צורך באמצעי זהירות שקיימים בהדברה רגילה, כמו איסור לשהות בבית במשך 24 שעות, צורך באוורור ארוך של הבית, בכביסה של כל הבגדים שבבית וכדומה. הדברה אורגנית היא טבעית, ומיועדת למזיקים בלבד – ואינה מזיקה לבני אדם או לחיות מחמד. כך, כאשר אתם מבצעים הדברה אורגנית, אתם יכולים להיות בטוחים ורגועים, שלא יתרחשו נזקים. בנוסף, פעמים רבות מאד מתברר שהדברה אורגנית יעילה הרבה יותר מהדברה כימית רגילה, והמזיקים מתרחקים מן הבית לאורך זמן רב מאד, כך שבהחלט מדובר בהדברה שכדאי ומומלץ מאד להשתמש בה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.