| קטגוריות:   |

החוק הראשון בלימודי קרימינולוגיה הוא שהפושע תמיד יהיה יותר חכם ממך, תמיד הגנב או הנוכל יהיה צעד אחד לפנייך ויבצע פשע שלא חשבת שהוא בכלל אפשרי, ואכן בשנים האחרונות בתי עסק ומפעלי תעשייה וייצור מתמודדים עם תופעה מדאיגה של גניבת חשמל.

עם כניסתם של דירות מגורים להשכרה באזורי תעשייה, ובתי עסק הממוקמים באזורים אלו ופעילים גם בשעות הלילה, אנו עדים להתחברות פיראטית לרשת החשמל של בית העסק הגורמת לגידול בהוצאות החשמל ולפגיעה אמיתית במערכות החשמל והביטחון של העסק שלך.

לקוח שמימן את הוצאות החשמל של מועדון הלילה

כבר שנים רבות שאני עובד בתחום בתור ספיבק חשמלאי תעשייתי מוסמך המעניק שירותי חשמלאי מוסמך, טכנאי מדחס אוויר, טכנאי מכבש וגם טכנאי תיקון מכונות. שנות הפעילות הרבות שלי בתחום, הפגישו אותי עם תקלות שונות ומשונות, ביניהן גם התחברות פיראטית למערכת הכוח של מפעל יצור כזה או אחר.

אולם, בשנה שעברה הגעתי ללקוח ותיק שלי, שמעבר לשירותי חשמלאות אני מעניק לו גם שירותי טכנאי מסוע עבור שינוע סחורות בפס היצור שלו.

הלקוח התלונן בפניי שלמרות שהוא מקפיד לכבות את כל המערכות בסוף יום העבודה, ולאחרונה אף חייב את עובדיו לכבות את המחשבים בסיום העבודה, חשבונות החשמל שלו רק הולכים ותופחים וביקש ממני לבדוק האם ישנה תקלה במערכת החשמל.

פתחתי את ארון החשמל ובחנתי את תקינות המא"מתים, מיד הבחנתי במא"מת שנראה בלוי, כאילו הוא מועמס ביותר זרם ממה שהוא תוכנן אליו, התבוננות מעמיקה יותר גילתה שהרכיב מזין שני צרכנים, עקבתי אחרי הכבילה ובסופה של חקירה הגעתי ללוח החשמל של עמדת הדי ג'יי במועדון לילה שהתאכלס באותו קומפלקס.

מיד הוזמנה משטרה והחלה חקירה בנושא, שגרמה בסופו של דבר לסגירת המועדון, אך חמור מכך היא החוצפה של בעלי המועדון שהכניסו מישהו מטעמם שהתחבר לארון החשמל של המפעל הסמוך, התעוזה בביצוע גנבת החשמל הוכיחה לי שוב כמה חשוב להגן על מערכות החשמל של בית העסק, ולא לאפשר לאיש מלבד לחשמלאי הקבוע איתו אתם עובדים לגעת בלב ליבו של בית העסק שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.