| קטגוריות:   |

כל בעל עסק, בין אם זה בשלב הראשוני בו הוא מקים את העסק ובין אם זה בשלבים מתקדמים יותר של העסק, חייב להיות בקשרי עבודה רצופים עם מנהל חשבונות מקצועי. כאן, מגיעה השאלה החשובה – מה עדיף, להעסיק מנהל חשבונות אישי שיעבוד במשרדי החברה או לעבוד בשיתוף עם משרד הנהלת חשבונות חיצוני? ובכן, אין תשובה אחידה לשאלה הזו, התשובה שונה בין אדם לאדם ובין בית עסק אחד למשנהו. לכן, בכדי שתוכלו לבחור בצורה טובה יותר, אתם קודם כל צריכים להבין מהו מנהל חשבונות אישי ומהו משרד הנהלת חשבונות.

מנהל חשבונות אישי

מנהל חשבונות אישי הוא אדם העובד בשכר בבית עסק מסוים וכפוף לבעל העסק. מנהל חשבונות אישי עוסק אך ורק בניהול החשבונות של בית העסק, הוא אחראי על דיווחים שוטפים למנהלי העסק ובעליו, לעבודה מול רואה החשבון של בית העסק ומול הרשויות השונות וכמובן, עובד מול לקוחות החברה והספקים שלה באופן ישיר.

משרד הנהלת חשבונות

משרד הנהלת חשבונות הוא משרד חיצוני המעסיק לפחות מנהל חשבונות אחד ויותר המבצעים הנהלת חשבונות עבור מספר בתי עסק במקביל. משרד הנהלת החשבונות נושא באחריות על תקלות שיתרחשו במהלך הדרך אם יחד עם זאת הם מפעילים אדם מבית העסק הנמצא עמם בקשר ישיר ומעביר אליהם את כל המסמכים הרלוונטיים כמו החשבוניות והקבלות, רישומי ההוצאות וההכנסות וכד'.

ההבדלים בין מנהל חשבונות אישי למשרד הנהלת חשבונות

כאמור, המהות של מנהל חשבונות אישי שונה לחלוטין מן המהות של משרד הנהלת חשבונות ולכן יש ביניהם כמה הבדלים מהותיים מאוד, הבדלים שבסופו של דבר מכריעים את הכף וקובעים לכל בית עסק במה עדיף לו שיבחר. ההבדלים הבולטים ביותר בין מנהל חשבונות אישי לבין משרד הנהלת חשבונות הם:

  • מנהל חשבונות אישי יושב בבית העסק ולכן יכול לדווח בכל רגע נתון לבעל העסק על הנעשה, על הרווחים או ההפסדים ולהעניק לו דוחות שוטפים שונים. לעומת זאת, ברוב המקרים משרד הנהלת חשבונות מקבל את החומר מבית העסק רק בסוף החודש ולכן הוא אינו יכול לדווח על מצב החברה בכל רגע אלא רק באופן חודשי.
  • מנהל חשבונות אישי חוסך מבעלי העסק להעמיד איש קשר אותו נדרש להעמיד עבור משרד הנהלת חשבונות. מנהל החשבונות מבצע את כל הפעולות בעצמו.
  • עלותו של מנהל חשבונות אישי גבוהה יותר מאשר עלותו של משרד הנהלת חשבונות. עבור משרד הנהלת חשבונות משלמים סכום קבוע בכל חודש, מנהל חשבונות אישי מקבל משכורת לעיתים גבוה פי 4 ו5 מעלותו של משרד הנהלת חשבונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.