| קטגוריות:   |

עם התגברות הסכנות מגורמים עויינים בשנים האחרונות, התפתחה והתעצמה התופעה של שימוש ועזרה בכלבים לעשות חלק מהעבודה, תוך שימוש באותן תכונות שיש להם במידה טובה יותר מאשר לבני אדם, כמו לדוגמא חוש הריח או ייצר קרב. היום אפשר ללמוד קורס אילוף כלבים, אשר יכשיר אנשים להכשיר את הכלבים לעשות את אותן משימות שהאדם זקוק להם.

כלבי עבודה בשירות כוחות הביטחון

בעבר הייתה זאת משטרת ישראל בלבד שהשתמשה בכלבים לביצוע עבודות שונות כמו איתור סמים או חומרי חבלה. בהמשך, שמענו על יחידת "עוקץ" הצה"לית, שברשותה כלבים המבצעים מספר משימות בטחון.
בשנים האחרונות התרחבה התופעה וגם גופים אזרחיים רבים נעזרים ביכולותיהם של הכלבים, ו"מעסיקים" אותם במגוון משימות נוספות כמו: שמירה, הגנה, חילוץ והצלה. כתוצאה מכך, עולה מאוד הביקוש למאלפים אשר עברו קורס אילוף כלבים לעבודה, ויאלפו את הכלבים לביצוע המשימות נדרשות.

על קורס אילוף כלבים לעבודה

מטרת קורס אילוף כלבים לעבודה להכשיר אנשים לקריירה מקצועית של עבודה עם כלבים הנותנים מגוון שירותים הקשורים בביטחון שוטף, ביניהם: אבטחת אישים, שמירה אישית, אבטחת אירועים, ליווי סייר, אבטחת יישובים, אבטחת מחנות קיץ, איתור חומרי נפץ, סריקת שטחים לאיתור גנבים, אבטחה ושמירה על מתחמים חקלאיים למניעת גנבות של ציוד חקלאי ובעלי חיים.

קורס אילוף כלבים לעבודה מיועד למאלפי כלבים בכירים, כלומר לאלה שכבר יש להם ניסיון באילוף כלבים, והם מעוניינים להתמקצע בתחום מיוחד זה.

ערך מוסף בקורס אילוף כלבים לעבודה

קורס אילוף כלבים לעבודה מוסיף על הידע שיש למאלפים ועוסק בסוגיות אילוף ייעודיות לתחום ומורכבות במיוחד, ביניהן:

  • גזעים של כלבים המשמשים למשימות מסוג זה הם: רועה גרמני, רועה בלגי, לברדור, פוינטר, וכן גזעים מעורבים. הלומדים בקורס אילוף כלבים זה עובדים עם כלבים אלה בלבד, ולומדים להכיר אותם.
  • לכלבים מספר יצרים ותכונות כמו: ייצר צייד, ייצר התגוננות, ייצר קרב, הגנה על טריטוריה, דומיננטיות ובטחון עצמי. בקורס לומדים לזהות תכונות אלה אצל כל כלב, איך לפתח אותן ואחר כך כיצד לתעל אותן לטובת המטרה.
  • בקורס אילוף כלבים לעבודה לומדים איך להתאים לכל כלב את המשימות הייחודיות שלו. אין כלב שעוסק גם באבטחת יישובים וגם באיתור חומר נפץ.
  • נושא חשוב ביותר הוא שליטה בכלבים מיוחדים אלה, אחרת, הם יכולים להיות תוקפניים ולהוות סכנה לסביבה.
  • לומדים להתאים אדם וכלב זה לזה. העבודה עם כלבי עבודה היא עבודה אישית של אחד לאחד. כל כלב עובד באופן קבוע עם אותו מלווה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.