| קטגוריות:   |

ההיי-טק מגיע לעבודה

למרות הדעה הרווחת, לא רק הגברים מתלהבים מגאדג'טים חדשים, במיוחד כאלה הקשורים לעולם המחשוב, וגם אנו הנשים נהנות מדי פעם להרגיש בסרט של ג'ימס בונד. אחד הפיתוחים המרתקים ביותר ואולי גם השימושיים ביותר הנגיש כיום בחברות רבות הנו שעון נוכחות ביומטרי – שעון נוכחות המזהה כל עובד ועובד בחברה ע"פ תביעת אצבעו או כף ידו. השעון מורכב מסנסור (בד"כ אופטי אך לא תמיד) ומחשב קטן ששומר מאגר של נתוני תביעת אצבע. כאשר העובד מניח את אצבעו על המכשיר, המחשב מוצא התאמה בין מאגר הנתונים שלו לנתון החדש ובכך מחתים עבור העובד את שעת הכניסה והיציאה שלו. המידע עובר אל המחשב המרכזי של המנהל כמו בשעון נוכחות דיגיטלי עם כרטיס מגנטי.

למה דווקא שעון נוכחות ביומטרי

כן הוא נראה טוב, בד"כ בעיצוב עכשווי וצבעוני. אפשר אפילו לאומר שהוא מסמל סוג של סמל סטאטוס, כמו מכריז "בחברה שלנו צועדים עם הטכנולוגיה קדימה", אבל כל אלה סיבות שוליות. הסיבה העיקרית לרכישת שעון נוכחות ביומטרי צריכה להיות התעלותו המוחלטת על כל סוגי שעוני הנוכחות הישנים. הוא כולל את כל היתרונות של השעונים הדיגיטליים כמו מעקב טכני אחר שעות העובד, אך מוסיף עליהם: אין מאבדים או משאירים בבית אצבעות, כך שעובד לא יכול לתרץ חוסר החתמת כניסה או יציאה. כמות העובדים שאפשר להכניס למאגר שעון נוכחות ביומטרי היא ענקית (מדובר בעשרות אלפים בד"כ) וישנה אפשרות להכניס גם רשת עובדים של סניפים שונים לשעון נוכחות ביומטרי של חברה אחת, כך שאם ישנה ניידות של העובדים מסניף לסניף- הם יזוהו בכל אחד מהם ועוד.

מתאים לכולם, אך בעיקר למתקדמים

כאמור, שעון נוכחות ביומטרי מתאים לכל חברה אך הולם במיוחד חברות מתקדמות. חברה חקלאית עם סניפים רבים יכולה ליהנות ממנה בדיוק כמו חברת תרופות שעובדת על נוסחאות סודיות, אך כמובן שלאחרונה יהיה אינטרס גדול יותר להגדיל את האבטחה. לאבטחה מרבית אפשר להתקין שעון נוכחות ביומטרי המשלב כרטיס ותביעת אצבע. עם כל הנאמר לעיל, לא הוגן יהיה שלא לציין שמחירו של שעון נוכחות ביומטרי אינה זולה כלל עדיין, אבל גם לכך ישנו פיתרון. כמה חברות יכולות להתאחד ולקנות שעון נוכחות ביומטרי אחד. רב המכשירים מתוחכמים כל כך היום, שאפשר לחלק אותם בין חברות כך שלכל חברה ישנה נגישות רק למאגר שלה אך העובדים של כלל החברות יכולים להעביר תביעותיהם ולהחתים כניסה ויציאה מהעבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.