| קטגוריות:   |

היהודים הם מומחים בהמצאת פטנטים. לא סתם הישראלים מתגאים במוח היהודי. מאז תקופת הרנסנס שבה התחוללה מהפכה מדעית בכל רחבי אירופה, היהודים המשיכו להמציא עוד ועוד תיאוריות, המצאות וחידושים במגוון רחב של תחומים.

תקופת ההשכלה: גילוי הגאונות היהודית

נתחיל במאה ה- 18 על מנת לראות מאיפה צמחה המחשבה שהיהודים הם גאונים. בתקופה ההשכלה, המכונה גם תקופת הנאורות, צמחו מדענים לצד אנשי רוח, אשר תרמו תרומה ניכרת לעיצוב תרבותנו, כפי שאנו מכירים אותה כיום. מצד אחד, התרומה היתה משמעותית מאוד ונגעה לכל תחומי החיים. מצד שני, התרומה של היהודים היתה חסרת פרופורציות ביחס לאוכלוסיה. לכן דבקה האמונה הרווחת שכל מי שיהודי – הוא גאון!

אמרת פטנטים? אמרת אלברט איינשטיין!

אחד הגאונים היהודים המוכרים ביותר הוא אלברט איינשטיין. איינשטיין עבד במשרד הפטנטים הממשלתי בברן בין השנים 1902 – 1908. הוא קיבל את תואר הדוקטור שלו מאוניברסיטת ציריך בשנת 1906, ומיד לאחר מכן הועלתה דרגתו במשרד הפטנטים לדרגת מומחה טכני ברמה שנייה.

איינשטיין הוא אחד מגדולי התיאורטיקנים ושמו הפך להיות שם נרדף לגאונות. הוא הגה את תורת היחסות, מכניקת הקוונטים והמכניקה הסטטיסטית והצליח להסביר את האפקט הפוטואלקטרי. הסבר זה הוביל לזכייתו בפרס נובל לפיזיקה בשנת 1921. במשרד רישום פטנטים יש אינספור פטנטים שאיינשטיין המציא בעצמו או שעזר בפיתוחם. אין ספק שהשפעתו ניכרת עד לימינו אנו, ואין מי שלא מכיר אותו

כל ישראלי הוא ממציא פטנטים בפוטנציה

אין ישראלי שלא ניסה לפחות פעם אחת בחייו להמציא פטנט כלשהו. בשל האמונה הרווחת בנוגע לגאוניות הטמונה בעם הנבחר, ישראלים רבים בטוחים שהם המקוריים והיצירתיים ביותר, ושהם מסוגלים לנצל תכונות אלה על מנת להמציא את הדבר הבא, אשר יכניס להם הכנסה נאה ובטוחה. אפשר לראות כיצד השוק הישראלי מוצף בחברות סטרט-אפ ואת הכמות המרשימה של הישראלים שזוכים בפרסי נובל. לכן, לא מעט מהישראלים מאמינים שהם אלו שימציאו הפטנט אשר עליו יגידו "איך היינו מסוגלים לחיות בלעדיו?".

לשאוב השראה מפטנטים קיימים

מדי שנה מוצגת בישראל תערוכה גדולה של פטנטים. מאות חברות מתחומים שונים נוטלים בה חלק. אם אתם זקוקים להשראה, תוכלו לגשת אליה. באחת התערוכות הוצגו כמה פטנטים שגרמו ללא מעט אנשים לפעור את פיהם, למשל: ברז בטוח שמונע כוויות, מזוזות שמתפרקות בקלות כדי לבדוק את תקינות הקלף, מקדחה חכמה וקלת משקל (שוקלת פחות מקילו ומהירה מאוד) ועוד.

חשיבות הפנייה למשרד עורך פטנטים

על מנת לוודא שאף אחד לא חשב על הרעיון שלכם לפניכם, חשוב לפנות למשרד עורך פטנטים. שם יכולים לבצע עבורכם חיפוש רחב היקף ולעזור לכם לדעת אם אכן "עליתם" על המצאה שטרם פורסמה. כך תוכלו לחסוך זמן וכסף בטרם תבצעו את פיתוחה. במידה ואכן המצאתכם מקורית, תוכלו לרשום אותה. רישום זה מבטיח לכם שהרעיון שלכם מוגן, ואם חלילה מישהו יגנוב את הרעיון שלכם, תוכלו לתבוע אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.