| קטגוריות:   |

פקמן המקורי

משחק פקמן המקורי הוא משחק יפני שהומצא בתחילת שנת 1980. דמותו הצהובה של העיגול חסר החתיכה הפכה למפורסמת של ממש והתפשטה מעבר למשחקי הוידאו לידי דמות מצוירת של ממש. כעבור פחות משנה מאז הומצא פקמן המקורי, התפשט המשחק לארצות רבות בעולם והתפתח כמשחקי וידאו, משחקי מחשב, צעצועים ואביזרים לילדים. פקמן המקורי, כפי שהומצא בשנות השמונים, הוא משחק ידידותי, נעים, שמתאים גם לילדים וגם למבוגרים. בהשוואה למשחקים של היום, מדובר במשחק תמים שאין בו כל תוכן פוגע.

מהלך המשחק

פקמן המקורי היה משחק שהתבסס על תנועתו הזריזה של היצור הצהוב. העיגול הנחמד נע בתוך מבוכים כחולים, שכללו נקודות צבעוניות דמויי יהלומים. כשפיו נפתח ונסגר הוא התקדם, אכל יהלומים, ונע לעבר המטרה הסופית במרכז המסך. בדרך לשם, היה צריך פקמן להתחמק ממפלצות ולהקפיד לקחת את הפרסים שעוזרים לו להקפיא את המפלצות, לאסוף פירות ולהגביר את סיכוייו להמשיך את הדרך. פקמן המקורי נע על פני שלבים רבים שאתגרו את השחקן, הגבירו את מהירות תזוזת המפלצות והקשו על היצור הצהוב להגיע למטרה שלו.

פקמן והגלגולים השונים

בעשור האחרון אנו עדים לתופעה של חזרת משחקי הקלאסיקה לעולמנו. בזכות רשת האינטרנט, משחקים רבים ששיחקנו כילדים מופיעים שוב בגרסה מקוונת, נגישה, נוחה ולגמרי בחינם. לא רק שהם מופיעים שוב, אלא מתווספים אליהם משחקים חדשים שהתפתחו בעקבות המשחק המקורי, כך שעכשיו הוא משודרג, מאתגר, מעוצב ומושקע יותר. דבר שמאפשר לנו מצד אחד להתרפק על הנוסטלגיה וליהנות מפקמן שוב, אך בסיוע הטכנולוגיה המתקדמת והמשודרגת. אחרי שהיה משחק וידאו והפך למשחק גיימבוי, נראה כי מה שיזכר לפקמן אלו דווקא משחקי הרשת.

פקמן ברשת

רשת האינטרנט מאפשרת לנו ליהנות מפקמן בשתי צורות: משחק פקמן אונליין או פקמן להורדה. שתי הצורות לא כרוכות בתשלום בדרך כלל. פקמן אונליין מאפשר לנו לעבור בלחיצת כפתור בין פקמן סוגר שטחים, פקמן המקורי וכדומה, כשכל זה ללא תוכנה מיוחדת או סיבוכים טכנולוגיים. פקמן להורדה מאפשר לנו בדרך כלל הורדת גרסה אחת של המשחק, כשבה אנחנו יכולים לשחק ללא הגבלה, בכל שעות היום ואפילו להעביר את המשחק לטלפון הסלולארי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.