| קטגוריות:   |

אדמיניסטרציה בעולם העסקים

חשיבותה של אדמיניסטרציה

אדמיניסטרציה היא למעשה המנהלה של כל עיסוק, היא אמנם נתפסת כתחום אפור ומתיש אך למעשה היא מהווה את השלד המרכזי לכל הפעילות. אילוליא האדמיניסטרציה היה נוצר כאוס שלם שהיה פוגע ואף מונע התנהלות תקינה, סדירה ויעילה של המערכת. אדמיניסטרציה היא למעשה מילת מפתח והציר המרכזי של הפעילות בכל הרבדים של חיינו ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על עולם העבודה והעסקים.

 מה היא אדמינסטרציה?

אדמיניסטרציה היא קודם כל ולפני הכל סדר וארגון המהווים את היסוד הקדוש של כל פעילות והתנהלות תקינה. בעולם המודרני אפשר לראות שמשאבים רבים מוקדשים לשדרוג ושיפור מערך הסדר והארגון, תיוק ותיעוד, קיטלוג וסידור מידע. האופן שבו בנויה המדינה מצריך רישום ותיעוד של כל פעילות, ומעבר לדרישות המדינה גם מבחינתו של הפרט למעקב יש תפקיד חשוב מאוד שמתבטא בעלויות, התנהלות מול לקוחות, עובדים וספקים מה שאומר שככל שמערך האדמיניסטרציה הפרטית של כל אזרח וכל עוסק תהיה יעילה יותר כך כל ההתנהלות שלו תהיה חלקה ופרודוקטיבית יותר.

פתרונות אדמיניסטרציה

כולם יודעים שהדבר החשוב ביותר בכל משרד היא המזכירה ונכון ששירותי מזכירות הם נפוצים מאוד, אבל הם גם יקרים למדי מה שמוביל להתפתחותה של מגמה חדשה לעסקים קטנים. ניתן למצוא כיום בשוק מגוון של פתרונות טכניים שאמורים לספק מענה, לפחות חלקי, בצורך של מזכירה. שירותים פרטניים שמספקים פתרון חלופי למענה לטלפונים, ניהול יומן ואפילו הנהלת חשבונות, אבל בפועל- אין תחליף לעבודה שאותה מבצע אדם, ולכן כל עסקן שיכול להרשות לעצמו, לרבות אנשים פרטיים, תמיד יעדיפו להעסיק מזכירה. העובדה הזו מעידה על כך ששפע אפשרויות התעסוקה אשר עומדים לרשות הדורשים בכך הוא עשיר במיוחד. ניתן למצוא כיום בשוק התעסוקה הצעות עבודה רבות בתחום אדמיניסטרציה בהתמחויות שונות. השוק מציע מגוון של אפשרויות תעסוקה לאנשים ללא הכשרה וללא השכלה כלל, משרות פקידות, מענה טלפוני וטלמיטינג. כדאי לדעת כמובן שישנן משרות אשר מחייבות קיומה של תעודת גמר או אסתמכתא אחרת לקיומה של הכשרה פורמאלית, כך למשל בכל מה שנוגע למזכירות רפואית, מזכירות משפטית וכיוצא בזה.  על מנת להשתלב בתחומים אלה יש להשלים קורסים רלוונטיים אותם ניתן לקחת במכללות שונות או במסגרת הכשרות משרד התמ"ת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.