| קטגוריות:   |

דיקור סיני היא שיטת טיפול וריפוי עתיקת יומין, אשר מתבססת על תורה עתיקה המכילה ידע אנושי רב, עוד מימי הסינים הקדמונים. דיקור סיני משמש לרוב כאמצעי טיפול עבור בעיות רפואיות שונות מטווח רחב של תחומים, אך גם כסוג של טיפול נפשי – טיפול המאפשר למטופל להירגע באופן מעמיק, בין היתר על ידי שחרור של חומרים טבעיים בגוף המסייעים לתחושת הרגיעה.

מאז שהומצא הדיקור הסיני לפני אלפי שנים במזרח הרחוק, הוא עשה דרך ארוכה בעולם. למעשה, במהלך עשרות השנים האחרונות ביצע הדיקור הסיני קפיצה עצומה בכל הנוגע לפופולאריות שלו בקרב מדינות העולם המערבי, קפיצה אשר הביאה את שיטת הטיפול הזו לכל מדינה מתקדמת, ובכללה גם ארצות הברית, ישראל וניו זילנד.

שירותי רפואה אלטרנטיבית בניו זילנד

ניו זילנד היא אחת ממדינות המערב המתקדמות ביותר על פי פרמטרים שונים. איכות החיים בניו זילנד גבוהה מאוד יחסית להרבה מדינות מערביות אחרות, וגם אם פוקדת את המדינה רעידת אדמה מצערת אחת לכמה שנים, ניתן לומר כי מדובר במדינה עם מעט מאוד בעיות אקוטיות יחסית למדינות רבות אחרות.

כיאה למדינה מערבית מתקדמת ונאורה, גם אל ניו זילנד הגיעה בעשורים האחרונים הרפואה האלטרנטיבית העתיקה, אשר בראשה עומד הדיקור הסיני כמובן. ניו זילנד אימצה לחיקה את הדיקור הסיני בפרט והרפואה האלטרנטיבית בכלל במקביל לשאר מדינות המערב, כאשר אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא ישראל עצמה.

כך, ניתן כיום למצוא בניו זילנד שירותי רפואה אלטרנטיבית רבים ומגוונים, ובכללם כמובן גם דיקור סיני.

בשונה מישראל או מארצות הברית, ניו זילנד גם נמצאת במיקום גיאוגרפי אשר מציב אותה ואת שאר המדינות באזורה (ובראשן אוסטרליה כמובן) בקרבה יחסית למדינות המזרח השונות, מהן מגיעה הרפואה האלטרנטיבית.  בניו זילנד ואוסטרליה, ניתן למצוא באספקטים שונים של החיים את הקרבה היחסית הזו למזרח ולתרבות העתיקה והעשירה המגיעה ממנו, וכך גם בתחום שירותי הרפואה והטיפולים המשלימים. כך, האוכלוסייה המקומית בניו זילנד, אוסטרליה והסביבה מאמצת לחיקה הרבה פעמים מנהגים או מהגרים ממדינות המזרח, ומביעה סולידריות מסוימת עם מדינות אלו כשכנות יחסיות שלה (הן אמנם רחוקות ממנה בפועל אלפי קילומטרים, אך במונחים גלובאליים מדובר בסוג של שכנות שכן המזרח קרוב יותר למדינות האוקיאניות מכל אזור אחר בעולם), מה שמציב את אימוץ הרפואה האלטרנטיבית והדיקור הסיני בפרט כמובנים מאליהם.

כך, כאשר אתם נמצאים בעיצומו של טיול בניו זילנד אתם יכולים ליהנות מעולמות שונים ונפרדים לכאורה – גם הנופים המדהימים ועוצרי הנשימה שמייחדים את ניו זילנד על פני כל מדינה אחרת בעולם כולו (נופים עבורם אנשים מגיעים מהצד השני של העולם..), וגם תרבות מגוונת ועשירה אשר משלבת נגיעות אוריינטליות מהמזרח יחד עם תרבות מערבית ומתקדמת לכל דבר ועניין.

ומי יודע, אולי על הדרך תצליחו לתפוס גם איזה דיקור סיני מהיר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.