| קטגוריות:   |

 ביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נועד בעיקר על מנת לספק מענה למי שזקוק לטיפולי שיניים ואינו יכול לעבור טיפולים אלו בצורה רגילה. מדובר על הליך כירורגי, המצריך התערבות של רופא מרדים וזמן התאוששות מההרדמה לאחר סיום הטיפול. מסיבות אלה ואחרות, לא בכל המרפאות לרפואת השיניים ניתן לבצע את הטיפולים הללו. אלה חייבות להיות מרפאות המחזיקות ברשיון לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה , בי אם על ידי רופא מרדים מומחה ובין אם בדרך אחרת. אם רופא השיניים מבצע את ההרדמה, עליו לעבור השתלמות בהרדמה כדי לדעת לבצע הרדמה באופן מקצועי. בכל מקרה, רופא מרדים תמיד עדיף, הן בשל מומחיותו, והן משום שאז רופא השיניים פנוי לטפל בפציינט ולא צריך להתעסק גם עם ההרדמה ולפזר את הקשב והריכוז שלו.

 בשל מורכבות ההרדמה הכללית, גם לא כל אחד יכול לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ובמקרים מסוימים יידרש אישור מיוחד מהרופא המטפל על מנת לבצע את הטיפול.

 באילו מקרים נהוג לבצע טיפולי שניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מיועדים עבור בני האדם הסובלים מחרדה עמוקה מפני טיפולי השיניים או מפני ביקור במרפאת השיניים. טיפול זה נעשה גם במקרים בהם נדרש לבצע עקירה של מספר שיניים בעת ובעונה אחת, וגם כאשר מבצעים השתלה של מספר שתלים בעת ובעונה אחת. ההרדמה מאפשרת לקצר את הטיפול באופן משמעותי, ולחסוך למטופל סבל רב, הן מחרדות, הן מכאבים והן מאי הנעימות המתלווה לטיפול. בחלק מהמקרים, אנשים בעלי מוגבלויות מסוימות, המקשות עליהם לבצע טיפולי שיניים ללא הרדמה, כמו גם טיפולי השיניים המבוצעים באנשים בעלי לקות מנטאלית, מבוצעים בהרדמה כללית.

 מחירים של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה והיכן ניתן לבצע אותם

קיימות קליניקות פרטיות המעניקות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. גם במרפאות השיניים הפועלות מטעם קופות החולים מבצעים הליך זה, אך לא בכל המרפאות, אלא במרפאות המיוחדות שמאובזרות עם חדרי התאוששות וחדרי טיפול המותאמים במיוחד עבור טיפול שיניים בהרדמה מלאה. טווח המחירים של טיפולים אלו רחב ומושפע ממגוון פרמטרים כמו מורכבות הטיפול, סוג ההרדמה וכמות רופאי השיניים שישתתפו בניתוח. בנוסף, קיים הבדל בין המחירים המוצעים למבוטחי קופות החולים במסגרת מרפאות השיניים של הקופה לבין המחירים שתקבלו במרפאה פרטית. אף על פי שנהוג לחשוב כי רפואת שיניים פרטית תמיד יקרה יותר, במקרה של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הדבר אינו נכון, לכן כדאי לפנות לכמה מרפאות על מנת לבדוק היכן ניתן לקבל את המחיר הכי אטרקטיבי.

באדיבות דר' יורם מילר רופא שיניים בזכרון יעקב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.