| קטגוריות:  , |

כסאות גלגלים אלו מיועדים להעברה קלה ונוחה מנקודה לנקודה. יתרונם הבולט של כסאות אלו על פני אחרים הוא בהיותם עשויים מחומרים קלים, ורוחבם צר באופן מהותי מכסאות רגילים.

כסאות טרנזיט מגיעים בשתי תצורות עיקריות, הדגמים המוזלים יותר מיועדים להתניידות בעזרת מלווה בלבד, ואינם מיועדים לניוד עצמי, לכן הנדסת האנוש של כסאות אלו, כלומר אופן הקיפול של הכסא ומקום המציאם של המעצורים הרגליים והידניים יימצא על גבי חלקו האחורי של הכסא. כסאות אלו מיועדים למוגבלים אשר בכל מקרה אינם מסוגלים לנייד את עצמם, או לטובת צרכים ספציפיים אשר אינם מצדיקים רכישה של כסאות יקרים יותר.

הדגמים היקרים יותר מיועדים להתניידות עצמאית ומאופיינים בחישוקים חיצוניים המורכבים על גבי הגלגלים האחוריים של הכסא, כך שמוגבלים בעלי יכולת שליטה בגפיים העליונות יכולים לסובבם ולנייד את עצמם ממקום למקום.

הפונקציונאליות הנדרשת מכסאות אלו מגיעה לידי ביטוי בקיפול מהיר, המתבצע בעזרת משיכה קלה של מוטות אלכסוניים הנמצאים בגב המושב. צמצום נוסף של נפח הכסא, יכול להתקבל בחלק מהדגמים, על ידי קיפול הרגליות והגלגלים הקדמיים, וזאת לטובת הכנסה פשוטה לתא מטען של כל סוג רכב.

מעבר לכך תוכלו למצוא בכסאות אלו את כל המאפיינים המוכרים מכסאות הגלגלים הסטנדרטיים:

  • גלגלים העשויים מחומרים פולימרים סמי-גמישים ומיועדים לספיגת זעזועים במהלך הנסיעה.
  • מושב עשוי חומרים איכותיים ונוחים המיועדים לשימוש ארוך טווח.
  • שלדת אלומיניום או פלדה, כאשר ההבדלים נעשים בין הקלות והעמידות של האלומיניום, וכתוצאה מכך לעלות גבוהה יותר, לבין היציבות והמסיביות של הפלדה היוצרים משקל גבוה יותר אך בתקציב נוח יותר. הבחירה בין שני סוגי המתכות נובעת משיקולי נוחות ושימוש, ייתכן כי הרמת כסא פלדה במדרגות תתברר כבלתי אפשרית לאורך זמן.
  • ידיות המיועדות להנחת הידיים בצורה נוחה שתאפשר את חיזוק שרירי הכתפיים ומניעת צניחתם.
  • רצועות מותן שנועדו לאבטח את היושב בכסא.

כיסא גלגלים טרנזיט להעברה נועד בכדי לענות על צורך ספציפי של ניוד הכיסא ממקום למקום בתוך תא מטען של רכב רגיל, ונבנה בצורה המאפשרת את קיפולו ככל הניתן ובאופן מהיר, על חשבון מאפיינים אחרים הנמצאים בכיסא הגלגלים הרגיל. לכן, מוגבלים אשר נעזרים ברכב משפחתי רגיל, הנדרשים להעברת הכיסא באופן שכיח ימצאו בו את הפתרון המושלם שיעניק להם את העצמאות והנוחות לבצע בו שימוש תדיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.