| קטגוריות:   |

כולם מודעים לחשיבות המדרסים, אך לא כולם מבינים כי השימוש במדרסים לא נועד רק למי שסובל מבעיות אורתופדיות או לבעיות אחרות בכף הרגל. רוב האנשים לא דורכים על הרגל הצורה נכונה ובכך הם גורמים לעומס רב על כפות הרגליים וסובלים מתופעות רבות לא מוסברות כמו עייפות רבה, כאבי גב, כאבי רגליים, כאבי צוואר ובעיות נוספות הנגרמות בשל חלוקה לא שווה של העומס והלחצים המופעלים על כפות הרגליים.

המדרסים מקלים על בעיות רבות, לעתים הם מצליחים למנוע או לפתור אותן, ובכל מצב הם משפרים את איכות החיים.

למה חשוב לבחור מדרסים בהתאמה אישית?

כף הרגל מורכבת מגידים, מעצמות ומשתי קשתות, קשת רוחבית וקשת אנכית. לעתים סובלים המטופלים מבעיות מולדות בכף הרגל ולעתים מהשינויים הרבים הנגרמים במשך החיים בכף הרגל כמו שינויים בעצמות הנגרמים כתוצאה מהלחץ המופעל על כף הרגל, שינויים במבנה הגרמי של כף הרגל, התרככות של גידים ועוד.

אף כף רגל אינה דומה לכף רגל אחרת, אפילו אצל אותו אדם. אך בתעשיית הנעליים מיצרים את הנעליים בהתאם לדגם ולמבנה אחיד. כל דגם של נעל דומה במדויק לנעל האחרת, אך אף אחד מהם לא דומה ולא מתאים את עצמו למבנה הייחודי של כל כף רגל, והמחשבה כי הנעל תתאים את עצמה במשך הזמן, היא מחשבה מוטעית.

מדרסים הבנויים בהתאמה אישית יתנו מענה ייחודי לכל סוג של בעיה ולכל צורך. את המדרס יש להתאים למבנה כף הרגל של המטופל, לאורח החיים שלו, למידות כף הרגל ועוד. כאשר הרגל אינה מונחת באופן מתאים ומדויק בתוך הנעל עלולים להיגרם לחצים אשר יקרינו על הברכיים, על הגב, על הקרסוליים, יגרמו לכאבים באיברים אלו ולפצעים וגירויים בכף הרגל.

מדרסים בהתאמה אישית – מידע קצר על סוגי המדרסים הנפוצים

מדרסים לספורטאים אלו מדרסים שנועדו לספק תמיכה מושלמת לכל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית המאופיינת בריצה, בניתורים, בפניות חדות ובנפילות. המדרסים שיותאמו באופן אישי יתמכו בכף הרגל, ישפרו את היציבות ואת האחיזה הקרקע, יבלמו זעזועים ונפילות וישפרו את ההישגים הספורטיביים. את המדרס חשוב להתאים לסוג הפעילות, בכל סוג יש צרכים שונים ובעיות שונות וחשוב לתת מענה ספציפי לכל בעיה ולכל צורך.

מדרסים לחיילים – הפעילות של החיילים מאופיינת בחשיפה של כף הרגל ללחצים ולעומסים מוגברים במשך שעות רבות ביממה. היעדר תמיכה מתאימה תשפיע על שלד הגוף, על השרירים ועל המבנה של כף הרגל ותגרום לנזקים הן בהווה והן בעתיד.

חולים סוכרתיים סובלים מבעיות רבות בכף הרגל, לעתים הם מאבדים את התחושה בכף הרגל ולא מודעים להיווצרות של יבלות ופצעים אשר עלולים לגרום לזיהום, לנמק ולעתים גם לכריתת חלק מכף הרגל. גם זרימת הדם אצל חולי הסוכרת איטית במיוחד, ולכן תהליך הריפוי של הפצעים איטי יותר. המדרסים ישפרו את זרימת הדם יעטפו וירפדו את כף הרגל, ימנעו הופעה של פצעים ואם כבר יש פצעים הם יסייעו בצורה משמעותית בתהליך ההחלמה.

מדרסים אורתופדיים לקשישים משפרים את איכות החיים בגיל הזהב. קשישים רבים מאבדים את היציבות, מתקשים בהליכה, מתעייפים מהר ולעתים נופלים. המדרסים יעניקו תמיכה לרגל, ישפרו את היציבה, את הביטחון העצמי בהליכה, יבלמו זעזועים וימנעו נפילות רבות האופייניות לאנשים מבוגרים.

מדרסים אורתופדיים לילדים יסייעו מאוד בהתפתחות כף הרגל. במקרים שבהם יש עיוותים ובעיות במבנה כף הרגל, המדרסים יסייעו בתיקן העיוותים או לפחות ישפרו אותם. הם עשויים לשנות את מבנה העצמות, לטפל בבעיית הפלטפוס ועוד. ילדים רבים סובלים מכאבי גדילה, מעבירים משקל מרגל לרגל ומתלוננים על כאבים. מדרסים בהתאמה אישית לילדים הסובלים מכאבי גדילה עשויים לחולל פלאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.