| קטגוריות:   | תגיות המאמר: ,

קרני X הידועות גם בשם קרני רנטגן הן למעשה סוג של קרינה אלקטרומגנטית מייננת. לקרני X יש אורך גל עד 10 ננומטר, והקרניים התגלו במקרה על ידי הפיזקאי הגרמני וילהלם קונרד פון רנטגן בשנת 1895. בהמשך הוא קיבל פרס נובל לפיזיקה על תגליתו ועם השנים החל שימוש נרחב בקרני X, במיוחד לצרכי אבחון רפואי. בתחילת הדרך נעשה שימוש בטכנולוגיית קרני X בתחום רפואת השיניים ולאחר מכן גם בתחום הכירורגיה והאורטופדיה על מנת לגלות שברים בעצמות. עם השנים הטכנולוגיה התפתחה וכיום ניתן באמצעות מכשירי רנטגן מודרניים וחדישים לאבחן ביעילות מגוון בעיות ומחלות. את הצילום ניתן לבצע במכוני דימות וכיום ניתן להזמין בדיקת רנטגן גם לבית, הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר נייד.

צילום רדיוגרפי

הצילום הרדיוגרפי הראשון באמצעות קרניX נערך על ידי הפיזיקאי וילהלם רנטגן. את הצילום מבצעים באמצעות מכשיר ייעודי השולח קרני X אשר חודרות ביעילות דרך עצמים צפופים בלבד כמו עצמות ומתכות ואת התמונה מקבלים על לוח צילום המוצב מאחורי הגוף. כיום ניתן לצלם תמונות רדיוגרמה גם ללא צורך בפיתוח סרט צילום ייעודי אלא באמצעו משטח מיוחד שתפקידו לקלוט את הקרניים העובדות מבעד לחומר, ולתרגם זאת לתמונה המוצגת על גבי מסך המחשב.

בדיקת רנטגן

כאמור, יש לבדיקות רנטגן חשיבות גבוהה בתחום הרפואה ובאמצעות הצילום ניתן לאבחן בעיות שונות, לעקוב אחרי הצלחת טיפולים ולסייע לרופאים לגלות גידולים ממאירים ובעיות שונות, לרבות שברים, דלקות, שחיקת סחוס ועוד. במקרים בהם לא ניתן להביא את המטופל למכון דימות ניתן להזמין את חברת מדיקס המציעה צילומי רנטגן ובדיקות אולטרסאונד בבית החולה, השירות ניתן באמצעות הפנייה רפואית או כשירות פרטי למי שזקוק לאבחון מקצועי, לדוגמה בדיקה בבית האם יש לילד שבר ברגלו ולמגוון בדיקות נוספות, וזאת במקום לטלטל את המטופל למכון או בגלל אי יכולתו לצאת ממיטת חוליו.

להזמנת בדיקת רנטגן עד הבית בלי תורים! חייגו : 4550*

 

 

מדיקס

המאמר מהי בדיקת רנטגן? באדיבות:

שם העסק: מדיקס

טלפון: 4550*

כתובת בית העסק:

קישור לאתר: http://www.medixathome.co.il/

e

תיאור העסק: חברת מדיקס מציעה שירותי צילומי רנטגן ואלטראסאונד עד הבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.