| קטגוריות:  , |

רפואה משלימה היא רפואה שנשענת על התפישה שהאדם הוא יצור בלתי נפרד מהטבע והוא מכלול של- גוף, נפש, רגש ורוח. הרפואה המשלימה עוסקת בריפוי של שורש הבעיה, או המחלה. במהות שלה היא רפואה שמונעת מחלות ולכן היא מוגדרת כמשלימה – כשהאדם חי בהרמוניה עם כל מה שסביבו ועם עצמו, הוא יהיה תמיד בריא.

אך מאחר שלא כולנו חיים כך, ודאי לא בעשורים האחרונים כיוון שהטבע הורחק או הודחק מאתנו, הרפואה המשלימה מטרתה להחזיר את האדם אל הבריאות הבסיסית שטמונה בנו. להבדיל מהרפואה המערבית שמספקת בעיקר מענה לבעיות תכופות, עוזרת לסימפטומים ולא לשורש הבעיה, יחד עם זאת במצבים קשים במיוחד שדורשים ניתוחים, או במצב שהוא מסכן חיים, היא זו שתוכל להציל את החיים כי היא המומחית לבעיות סימפטומטיות ומתן פתרון מידי.

שתי תפישות עולם שונות 

הרפואה האלטרנטיבית היא "משלימה", מאחר והיא משלימה לרפואה הרגילה והמערבית והיא נשענת על תפישה הוליסטית הרבה יותר רחבה, תפישה שדורשת אורח חיים אחר ושינוי הרגלים ותהליכים מאוד ארוכים על מנת להגיע לריפוי מלא. יהיה נכון לומר כי ההבדל בין שתי התפישות של הרפואה משלימה והמודרנית הוא שהרפואה הקונבנציונלית היא מטפלת בסימפטום- משמע במחלה, והרפואה המשלימה מטפלת בחולה- באדם.

קמפוס ברושים -לימודי רפואה משלימה     

הרפואה המשלימה מכילה מגוון של שיטות טיפול רבות שמטרת כולן היא למנוע חולי ולרפא את המחלות הרבות מהשורש להבין ולטפל בגוף ובנפש, וללמד הרגלי חיים בריאים יותר ולהתמודד עם מחלות שהרפואה הקונבנציונאלית לא מוצאת עבורן פתרונות. כל השיטות והטיפולים והלימודים בתחום הזה, מתמקדים במודעות עצמית גדולה של המטפל, והוא זה שמעביר את זה למטופליו מה שיכול לסייע רבות לטיפול עצמו ולהצלחתו.

במהלך הלימודים בקמפוס ברושים בכל אסכולה, מוענקים כלים שמסייעים לעשות שימוש במנגנון הגנה והריפוי הטבעי הקיים בגוף האדם, ולהחזיר אותם לפעול מחדש. לימודים מסוג זה שוברים הרבה תאוריות וצורות מחשבה שנטבעו בנו במהלך החיים, ופותחים צוהר ועולם חדש של רפואה עתיקה שהוכיחה את עצמה שנים רבות כיעילה ונכונה.

בקמפוס ברושים, מלבד כל הלימודים המקצועיים והטכניקות הרבות שמיושמות במהלך הלימודים, מושם דגש גדול על ההשפעות ועל דרכי שינוי הדפוסים. שיטות טיפול רבות ברפואה יזכו היום להכרה, ומוצעים במגוון של שירותי בריאות בכל הארץ. לכן גם מסלולי לימוד שונים מחייבים לימודים מעמיקים והתמקצעות גבוהה בכל שיטת טיפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.