| קטגוריות:   |

השיניים ממלאות חלק חשוב מאין כמוהו בתפקוד השגרתי שלנו ביומיום. מכאן ניתן להבין מדוע מרפאת שיניים ממוקמת כמעט תמיד בנפרד משאר המרפאות של שאר הטיפולים הבריאותיים. מרפאת שיניים, כשמה כן היא, מרכז ממוקד מטרה שמתמחה ברפואת השן וחלל הפה. בין אם זה ביקורת חצי שנתית שגרתית או טיפול מורכב כגון שורש או השתלה, מרפאת שיניים זה המקום שאליו אנו ניגשים. בכל מרפאת שיניים אמור להיות לפחות רופא אחד, שיננית וכן כירורג שמגיע בתיאום מראש. כל טיפול שנוגע לחלל הפה מתחיל במרפאת השיניים.

איתור מרפאת שיניים

אודות לחשיבות שגורמי הממשל מצאו בבריאות השן, יש כיום השתתפות משמעותית של קופות החולים במימון טיפולי השיניים. חכן בעת שיש לכם צורך בביקור במרפאת שיניים בפתח תקווה, מומלץ להתחיל את  החיפוש דרך קופת החולים. לכול קופת חולים יש רשימה של מרפאות שיניים שעובדות עימה. ניתן כמובן ללכת לכל מרפאת שיניים שתמצאו לנכון ולבדוק בדיעבד האם קופת החולים מכירה בה. מרפאת שיניים צריכה קודם כל להיות נעימה ונוחה לכם ורק לאחר מכן מסובסדת וממומנת מצד קופת החולים. גם אם הקופה לא מכירה את מרפאת השיניים המועדפת עליכם, ניתן להגיש ערער ובקשה מיוחדת ולקבל לפחות חלק מסך ההוצאות.

מרכז לרפואת השן

כיום כבר נהוג לכנות את הקליניקות השונות לרפואת שיניים מרכזים לבריאות השן, המרכז לטיפולי השיניים וכדומה. בפועל מדובר באותה מרפאת שיניים ישנה וטובה. הטיפול הבסיסי כול את אותו כיסא טיפולים ייחודי, פרוז'קטור מסנוור ורופא שיניים ואסיסטנטית לבביים ותומכים. מרפאת שיניים צריכה את הרופא שיהיה מקצועי ואמין, את האסיסטנטית שתהיה נחמדה ועזר כנגדו וסט מכשירים. כל השאר, כגון שיננית, כירורג בתיאום מראש, מזכירה יעילה וכו', זה כבר מותרות שאמנם מיעלים ומוסיפים לחוויית השירות אבל בהחלט לא העיקר.

רופא או מומחה

בגלל התרחבות השירות של שיקום חלל הפה, יש כיום הרבה מומחים שמעניקים ייעוץ וליווי לטיפולי שיניים מורכבים. את הטיפול עדיין מבצעים במרפאת שיניים רגילה אצל רופא שיניים רגיל, אבל על כל התהליך שברוב המקרים כולל טיפולי שורש, עקירות והשתלות, כולל טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, מלווהו מפקח המומה לשיקום. הרעיון של הייעוץ הנה להבטיח טיפול יסודי ומקצועי שלאחריו ניתן יהיה לפתוח דף חדש בכל הקשור לחלל הפה.  ממש כמו ששוכרים מבקר בנייה שילווה את הליך בניית או שיפוץ הבית, כך ניתן לשכור כיום את שירותיו של המומחה לבריאות הפה, שהוא בעצם רופא שיניים וותיק ומנוסה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.