| קטגוריות:   |

ניתוח שרוול הוא אחד מבין הניתוחים הבריאטריים הפופולאריים ביותר המשמשים לצורך טיפול באנשים הסובלים מהשמנת יתר ולא מצליחים לרזות באמצעים המקובלים. ניתוח בריאטרי שרוול מקטין את הקיבה של האדם כך שהוא אינו יכול לאכול יותר מ – 50 סמ"ק וכך האדם מרגיש תחושת שובע רוב הזמן, גם לאחר אכילה של ארוחה קטנה מאוד, מה שמאפשר לו לרדת במשקל באופן משמעותי ולשמור על המשקל התקין שלו לאורך זמן. כך, הניתוח מאפשר לאדם לשלוט על הכמויות אותן הוא אוכל, לחלק את הארוחות בצורה נכונה וללא "נשנושים" ולסגל אורח חיים בריא יותר.

למי מתאים ניתוח בריאטרי שרוול?

ניתוח בריאטרי שרוול הקיבה הוא ניתוח שמבצעים בחולים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית מאוד, השמנה שמסכנת את בריאותם. לרוב, מבצעים את הטיפול באנשים שסובלים מהשמנת יתר בעל ערכים של BMI הגבוהה מ-40. לאחר ההתאוששות מהניתוח, יכולים החולים לאכול מגוון רחב של מאכלים תוך שליטה על הכמויות, לאחר אכילה של כמות מספקת הם יחושו תחושת שובע ולא יוכלו לאכול כמות גדולה יותר. כך, משקלם מופחת באופן משמעותי והם מצליחים לשמור על משקל תקין לאורך זמן רב מאוד, בשילוב עם אימוץ אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת. בנוסף, עצם ביצוע הניתוח הבריאטרי, מאפשר לחולים להחלים ממחלות נוספות שהיו להם והיו קשורות במשקל הגבוה שלהם. מחלות אלו מתחילות להירפא ולהעלם מיד לאחר הניתוח והחולה זוכה לחיים חדשים ובריאים יותר. במקרה בו החולה נמצא עם רמת BMI הגבוהה מ – 50, מבצעים ניתוח בריאטרי בשני חלקים. ניתוח השרוול מיועד לסייע לאדם לרדת במשקל ולאחר שירד באופן מספק, מבצעים בו ניתוח נוסף כמו ניתוח מעקף קיבה או ניתוח מעקף תריסריון.

יתרונות וחסרונות של ניתוח בריאטרי השרוול

ניתוח בריאטרי שרוול הקיבה מעניק לאדם העובר אותו אפשרות ליהנות מיתרונות רבים אך גם לעיתים להסתכן בחסרונות של הניתוח. היתרונות והחסרונות העיקריים של ניתוח מסוג זה הם:

• בעקבות הניוח החולה חש תחושת שובע למרות אכילה של מנות קטנות ומצליח לרדת במשקל באון ניכר.
• הניתוח מאפשר לרפות מחלות רבות הקשורות בעודף המשקל ומעניק לאדם חיים בריאים יותר.
• ניתוח מצמצם סיכונים הקיימים בניתוחים אחרים כמו מעקפי קיבה עבור אנשים עם ערכי BMI גבוהים במיוחד.
• הניתוח רק מגביל את כמות האכילה ולכן הירידה במשקל היא לא דרסטית, רבים ממבצעי הניתוח מתאכזבים מהיקף הירידה, בייחוד אם הם מגיעים ממשקל התחלתי גבוה במיוחד. לכן, חשוב לשלב את ההתאוששות מהניתוח עם פעילות גופנית שתעודד ירידה דרסטית יותר במשקל.
• כמו בכל ניתוח, גם כאן יכולים להיות סיבוכים כמו דימומים וכד'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.