| קטגוריות:   |

ניתוח שרוול זכה לשמו בזכות, או בגלל, צורת הקיבה שמתקבלת לאחר הניתוח – מעין גליל, או שרוול אם תרצו, שקיבולתו אינה עולה על 80 סמ"ק. החלק האחר של הקיבה מוסר בניתוח ובניגוד לצורות אחרות של ניתוחים בריאטריים, שסתום היציאה מן הקיבה – השוער, והעצבים של הקיבה נותרים במקומם, והקיבה ממשיכה לתפקד כאילו לא חוללו בה שום שינוי.

ניתוח שרוול נחשב לאחד הניתוחים הבריאטריים שמתצבעים תחת הרדמה כללית הפחות פולשניים, המתאפשרים גם לחולי קרוהן או אנמיה, שלא יכולים לעבור ניתוחים אחרים. לאחרים הוא לעיתים משמש כחלק הראשון של ניתוח דו שלבי, שחלקו השני הוא מעקף קיבה או מעקף תריסריון.

משמעות אורח חיים לאחר ניתוח שרוול

כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח שרוול יש סיכונים, יתרונות וחסרונות לביצועו, ויש המתאימים לו יותר או פחות. מטרתו של מאמר זה היא לא לדון במידת ההתאמה או ביתרונותיו וחסרונותיו של ניתוח שרוול, אלא דווקא בהתנהלות שלפני ואחרי ניתוח שרוול מבחינה תזונתית, נפשית ורגשית.

ניתוחים בריאטריים, שמטרתם בסופו של דבר להוריד במשקל כשמדובר במשקל יתר גדול מאד, ובמיוחד במקרים של מחלות הנלוות למשקל היתר, חייבים לבוא יחד עם שינוי דפוסי חשיבה, אכילה ואורח חיים, אחרת אחוזי ההצלחה שלהם יורדים פלאים ואינם ממלאים את המטרה שלשמם נעשו מלכתחילה.

רוב הכשלונות של ניתוחים בריאטריים, ובכלל זה ניתוח שרוול, הם כשלונות שנובעים מהיעדרו של שינוי עמוק בתפיסת האכילה, בדימוי הגוף ובאורח החיים מלפני הניתוח. לא מפתיע, אם כן, שהשמנה מגיעה לאחר ההרזייה הגדולה שמתלווה לניתוח שרוול.

ליווי והדרכה לאחר ניתוח שרוול

במרכז שפת האכילה מוצע למנותח ליווי צמוד להדרכה לפני הניתוח ולאחריו, ליווי שמטרתו הפנמה של דפוסי אכילה חדשים, התואמים את מצבו החדש, את משקלו החדש ואת גופו החדש.

לכל שינוי יש מספר רבדים. ניתוח שרוול מביא איתו ירידה של כ-60%-70% מהמשקל בשנה הראשונה, ובטווח של 6 שנים יש לצפות לירידה כוללת של 50% מהמשקל. השינוי שנוצר בגוף לאחר ניתוח שרוול, או כל ניתוח בריאטרי אחר, הוא כה גדול ועמוק, עד שהוא מחייב להתייחס לכל הרבדים. מנותחים שמתייחסים רק לרובד הפיזי, מסתכנים בכשלון הרובד הקוגנטיבי, ולכן גם של הרובד ההתנהגותי. המדהים הוא, שכשלון ברבדים הללו יקבע את הצלחת הניתוח בסופו של דבר.

ליצירת קשר, קבלת פרטים נוספים והתייעצות לפני או אחרי ניתוח שרוול, צרו קשר בטלפון: 03-6481881, או במייל ayelet@eatingdialog,com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.