| קטגוריות:   |

בשנים האחרונות הופך הרכב שלנו לאסופה מסובכת של מערכות אלקטרוניות שונות ומגוונות, שנועדו להגן על הרכב ועלינו, או על מנת לבדר אותנו בזמן הנסיעה ברכב.

בין המערכות האלו תוכלו למצוא את קודן הרכב האחראי על ניתוק הסוויצ' במקרה של ניסיון להנעת הרכב על ידי גורמי שאינם מורשים, דיבורית בלוטות' המבצעת שימוש במערכת המולטימדיה של הרכב ואפילו מערכת לצפייה בסרטים במסכים הפזורים ברכב.

רכישת רכב הינה סיומו של תהליך מורכב המתבצע אחת לכמה שנים, וכך לגבי התקנת מערכות הגנה, מערכות מולטימדיה ומערכות תיקון נהיגה ברכב. יחד עם זאת, הקצב בו אנו רוכשים את המכשירים המתממשקים למערכות אלו הולך וגובר ולכן יש ללמוד את התפעול השוטף של מערכות אלו.

החלפת קוד לרכב מערכות אלו כוללת את מגש המספרים בו אנו מקישים את קוד ההפעלה של הרכב, מגש זה מותקן בדרך כלל בסמוך להגה. למרות שישנן בשוק מגוון רחב של קודנים לרכבים, רובם ככולם מאפשרים שינוי קוד ההפעלה של הרכב באמצעות הקשת קוד לרכב הישן, לחיצה ארוכה על כוכבית ואז לאחר קבלת חיווי חיובי בדמות צפצוף ארוך, ניתן להקיש את הקוד החדש בו אנו חפצים.

שינוי מכשירים מותאמים בדיבורית – רוב דיבוריות הבלוטות' המותקנות ברכבים מאפשרות קישור של בין שניים לחמישה מכשירים, לא בו זמנית, אלא טלפונים סלולאריים שהדיבורית זוכרת ומעניקה להם את האפשרות להתחבר באופן אוטומטי עם העלייה לרכב.

במידה והחלפנו מכשיר ואנו מעוניינים למחוק את אחד המכשירים המותאמים בדיבורית, יש לגשת לתפריט הקולי בדיבורית, בדרך כלל על ידי לחיצה ארוכה על מקש ההפעלה המרכזי ואז המשך הפעלה על פי התפריט הקולי, אינטואיטיבי וקל – אך למביני השפה האנגלית.

עדכון גרסה בנגן – מערכת המולטימדיה ברכב שלכם מתבססת על נגן בו מותקנים קודקים האחראיים על ניגון סרטים ומוזיקה, כאשר בכל תקופה מסוימת מופצים קודקים חדשים המאפשרים דחיסה ואיכות טובה יותר לקבצי וידאו ומוזיקה. רוב היצרנים הגדולים מאפשרים לכם להוריד עדכון גרסה מאתר האינטרנט שלהם, צריבתו על דיסק והתקנתו האוטומטית בנגן שלכם, קל ופשוט.

ברכב מותקנות מערכות נוספות שיש לבדוק מול היצרן לגבי תוקף האחריות, במקרה שתנסו לעדכן גרסה או להוסיף פיצ'רים מסוימים באופן עצמאי – שיהיה בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.