| קטגוריות:   |

לצד הדיבורית לפלאפון והתקן מיוחד ל-GPS, אנחנו יכולים למצוא בלא מעט מכוניות התקן עם מצלמת דרך, קטנה כזו שמאפשרת לנו ליהנות מהאפשרות לצלם את הנסיעה שלנו מתחילתה ועד סופה.

הרעיון של צילום דרך הוא לא רק עניין של תיעוד למזכרת, אלא גם עניין של תיעוד בשביל להוכיח שאנחנו נהגים שומרי חוק. בתחילת הדרך, נהגים רכשו מצלמת דרך בשביל שיוכלו לתעד נסיעות ארוכות עם חברים ובני משפחה. במקום לצלם בפלאפונים או מצלמות וידיאו הם משתמשים במצלמות קטנות שמחוברות לשמשה הקדמית של הרכב.

אך עם הזמן זה השתנה, וכיום נהגים רבים, בעיקר נהגים שמבצעים נסיעות ארוכות משתמשים במצלמות דרך בשביל שיוכלו לתעד את עצמם נוהגים ולהוכיח, במידת הצורך, שהם לא ביצעו עבירות תנועה ו/או שאינם אשמים בתאונות דרכים בהן הם היו מעורבים. איך זה אפשרי? המצלמה מצלמת את כל הנסיעה וקולטת סיטואציות שלכאורה עלולות להחשיד אותנו, למשל אם שוטר עוצר אותנו על נהיגה במהירות או אי קיום הסדר תנועה מסוים, זה אפשרי גם אם אנחנו מעורבים בתאונה עם רכב אחר או בעבירת תאונה עליה אנחנו מקבלים דו"ח הביתה. התיעוד במצלמה מאפשר לנו להוכיח שלא ביצענו שום עבירה. התמונות מהמצלמה, כמובן קבילות בבית משפט.

מה כוללת מצלמת דרך

מלבד ידית להתקנה של המצלמה על השמשה או על הדשבורד, הרי שהמצלמה כוללת עוד מספר אלמנטים, למשל:

מסך תצוגה – מסך פשוט, 2.5 אינצ' דרכו אפשר לבחור אופציות שונות לשימוש, רצוי שהמסך יהיה נוח לשימוש, פשוט וקל.

צילום וידיאו – כל מצלמה מאפשרת להפיק מספר גדלים של צילום וידיאו כשהמטרה היא לאפשר למצלמה לקלוט כמה שיותר מידע מהשטח.  המצלמה מאפשר שמירה אוטומטית של קטעים ויש לה חיישן תנועה ייחודי ויכולת לצלם על פי תנאי השטח (יום ולילה).

צילום סטילס – ישנן מצלמות שבנוסף לצילום וידיאו אפשר גם להשתמש בהן לצורך צילום סטילס, זאת במידה ואין לכם פלאפון עם מצלמה או שהוא מושבת באותו רגע, כך תוכלו לצלם בעזרת מצלמת דרך. צילום סטילס תופס פחות מקום בכרטיס הזיכרון של המצלמה.

זווית צילום – מצלמות איכותיות כוללות צילום בזווית של עד 120 מילות, כשהמטרה כל הזמן לצלם את לוחית הרישוי של המכונית שלפניכם.

כרטיס זיכרון – מצלמות דרך כוללות כרטיס זיכרון של 8 ג'יגה, רצוי מאוד להעביר את החומר שקיים בכרטיס למחשב אחרי כל נסיעה ולמחוק את מה שיש על הכרטיס בשביל שתוכלו להמשיך ולצלם ללא הפסקה.

חיבור למחשב- החיבור צריך להתבצע בצורה פשוטה באמצעות יציאת USB. בנוסף המצלמה צריכה לכלול יציאת HDMI

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.