| קטגוריות:   |

טיולי ג'יפים 4X4 זה הדבר הכי טוב שיש לשירותי התיירות בארץ להציע. ולא, אין פה ולו טיפה של ציניות אלא הרבה ציונות. טיולי ג'יפים לנעשה מאפשרים לחבר את הטיילים התורנים לנקודות ציון חשובות בהיסטוריה שלנו כעם. טיולי ג'יפים מחברים את מי שלוקח בהם חלק לסלעי קיומנו הפזורים בכל רחבי הארץ. בעבר היה נהוג לערוך טיולי ג'יפים לאורך נקיקי נחל או בשמורות טבע בלבד. כיום עורכם טיולי ג'יפים במסלולים שמשלבים אזורים בנויים לצד חלקות טבע שוממות מאדם. חשוב רק לציין שאותן חלקות ריקות מאדם מלאות ושוקקות חיים של בעלי חיים. טיולי ג'יפים זה אמצעי לחיבור האדם המודרני לשורשים שלו כבן אנוש בכלל וכיהודי בפרט. הג'יפים הם למעשה ספינו ת המדבר המודרניות שמחליפים את הגמלים המסורתיים.  כשם שאין דין מראה בעל חיים בטבע לדין המראה שלו מעל מסך הפלזמה בסרט טבע, כך אן דין טיול הג'יפים כדין טיול רגלי.

טיולי ג'יפים בירושלים

טוב, לא ממש בירושלים אלא בהרי ירושלים. לאורך כל השדרה של הרי ירושלים ויהודה ניתן למצוא מסלולים קלאסיים של טיולי ג'יפים. באמצעות עריכת טיולי ג'יפים בשטח שסובב את עיר בירתנו ניתן למצוא שפע של מעיינות ואתרי מרגוע טבעיים. היתרון של טיולי ג'יפים על פני רכבים פרטיים זה בגישה לנקודות עם אופי טופוגראפי מורכב. טיולי ג'יפים רבים גם כוללים לינה בשטח והקמת "מחנה" כמיטב המסורת של פורצי הדרך לירושלים במלחמת העצמאות. טיולי ג'יפים בירושלים זאת חוויה ייחודית שגם מתחברת לעליה לרגל לירושלים בימי קדם. אלא שאז היו הולכים ברגל או בלוויית חמור גרם וכיום ניתן לשחזר את החוויה באמצעות רכבי שטח ייעודיים.

טיולי ג'יפים הרפתקניים

ישנה נישה שלמה של טיולי ג'יפים משולבי הרפתקה. באמצעות אותם מסלולי טיול ג'יפים, ניתן להגיע למצוקים מרהיבים ביופיים ולבצע בהם סנפלינג חווייתי. טיולי ג'יפים הרפתקניים כוללים תרגול בנהיגת שטח אתגרית ותרגולות הישרדות מרתקות. הרבה טיולי ג'יפים כוללים גם התחקות אחר בעלי חיים נדירים שנמצאים רק בנקודות שהגישה אליהם מוגבלת לרכבי שטח בלבד. גולת הכותרת של טיולי ג'יפים זה כמובן הטיולים הליליים. אין כמו נסיעת שטח לילית במרחבי הטבע העשרים בצמחייה ובעלי חיים ייחודיים. ישנם בעלי חיים ותופעות טבע שניתן לראות רק בליליות. חשוב רק לא לעשות זאת ללא מורה דרך מוסמך וללא אבזרי בטיחות נדרשים כגון פנסים ובעיקר כלי נשק למטרות הגנה עצמית על כל צרה שלא תבוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.