| קטגוריות:   |

ערבי שירה בציבור הם הסממן המובהק והמזוהה ביותר עם ישראל היפה של פעם.  בעיקר בימים אלו, עת סדר היום החברתי והאזרחי נצא בכותרות כל העת, אין כמו ערבי שירה בציבור על מנת להתאחד סביב למדורת השבט. כאשר העם נראה מפולג ומסוכסך מאי פעם, ערבי שירה בציבור הם הפיתרון הטוב ביותר להחזרת העטרה ליושנה. מבין מדורות רבות שדלקו בעבר, ערבי שירה בציבור הם המדורה האחרונה שעדיין דולקת ואיתנה. ישנם ערבי שירה בציבור בכל רחבי הארץ ששומרים על הרצף החושב של גיבוש חברתי לאורך השנים. הן צעירים והן מבוגרים מוצאים נחמה וחיזוק מההשתתפות באותם ערבי שירה בציבור. בהרבה מקרים המארגנים מאפשרים השתתפות במחיר סמלי בגלל האהבה לעצם קיום האירוע. הרבה רשויות מקומיות ממנים מהתקציבים שלהם את הערבים מתוך הבנה כי הם מהווים חלק חשוב מחיי הקהילה. הציבור מצידו נוהר בהמוניו לאותם ערבים. בין אם בגלל החיבה לשירה עברית ובין אם בגלל הגעגוע לימים עברו.

ארגון ערבי שירה בציבור

הסוד או הכו חשל כל אותם ערבי שירה בציבור טמון ברוח החיה שמאחוריהם. ערבי שירה בציבור מתקיימים מאז ימי המדינה שבדרך ועד ימים אלו ממש בזכות הרצון העז של אלו שנוטלים בהם חלק. המורשת של אהבת ערבי שירה בציבור עברה בהצלחה מדור תש"ח לדור הבנים הראשונים ומהם לילדיהם. ערבי שירה בציבור מצליחים במקום שבהם המנהיגים כשלו וכושלים. בזכות קיומם של ערבי שירה בציבור ניתן לקבל זיק של תקווה לימים טובים יותר. עצם ההשתתפות של אנשים מכל ריבודי האוכלוסייה מעידה יותר מכל על העוצמה והחשיבות של כל אותם  ערבי שירה בציבור. בניגוד למחלוקת הנוכחית סביב לשירת הנשים, הרי שבערבי השירה המדוברים אין מחלוקת כל לגבי הזהות המינית של מי מהנוכחים. יש גם מי שמצא אסמכתא במקורות לקיומם של ערבי שירה בנוכחות קהל מעורב של נשים וגברים, כאשר אלו וגם אלו נוטלים בהם חלק פעיל.

ערבי שירה בציבור הרחב

בעיקר בעתות של חגים ומועדים, יש עלייה בביקוש עבור ערבי שירה בציבור. ישנם חוגי חברים שבאופן מסורתי מציינים חגים מסוימים באמצעות קיום של ערבי שירה בציבור. ברוב המקרים בכל מקום שבו מתקיימים ערבי שירה בציבור מתאספים בנוסף למארגנים המקוריים גם עוברי אורח. ערבי שירה בציבור הם הזדמנות יוצאת מן הכלל לאחד את שורות העם ולחיזוק תחושת הביחד. ערבי שירה בציבור מאפשרים לשכוח מהמחלוקות השונות ולמשך מספר שדעות ליהנות מהמשותף בינינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.