| קטגוריות:  , |

 

כל הורה אוהב את הרגעים הללו, בהם הילדים לא דורשים ממנו שום דבר. לפי מחקרים, ברוב הזמן הילדים של היום צופים באיזושהי תכנית טלוויזיה.

האפשרות השנייה שמעסיקה את הילדים הם משחקי המחשב. אם בעבר משחקי המחשב היו משחקים פשוטים, בגרפיקה בסיסית. כיום, משחקי המחשב הם בעלי גרפיקה מעולה, עם אפשרויות רבות ושונות של משחק, של נקודת צפייה (בעיני השחקן, מהצד, מלמעלה וכו').

 

משחקי חצר היתרונות והחסרונותמתקן חצר מדגם ״פונדק השף״

למשחקי המחשב ישנם יתרונות וחסרונות.

היתרונות במשחקי המחשב הינם, בין השאר, העובדה שניתן לשחק בהם בכל מקום, בכל מזג אויר, כשרואים את הילדים בחדר ולא חוששים שהם צריכים לחצות כביש וכד'.

החסרונות במשחקי המחשב הינם מורכבים ולא פשוטים כלל.

ראשית, ההורים לא יודעים מהם התכנים של המשחק. כלומר, עד כמה הילד יזדהה עם השחקן הפושע ויבוא אחר-כך גם לעשות פשעים או לפחות לפגוע באחרים.

שנית, השהייה הממושכת מול מחשב טומנת בחובה בעיות בריאותיות מצטברות באצבעות, בחגורת הכתפיים, בתעלה הקרפלית (עצבים הנמשכים מהמפרק לכיוון אצבעות היד).

שלישית, צפייה במחשב בתאורה לא נכונה עלולה לגרום לבעיות עיניים, כאבי ראש וכד'.

 

הפתרון המוצע

הפתרון הטוב ביותר על מנת למנוע את הנזק הנגרם ממשחקי מחשב הוא – להימנע ממשחקי המחשב. אבל, הפסקה במשחקי המחשב מעלה את השאלה  – מה עושים עם הילדים במקום?

הפתרון נמצא בעבר. כמו שבעבר אנחנו והורינו שיחקנו בחוץ – תופסת, מחבואים, קלאס וכו'. אפשר גם היום לשחק במשחקים אלו, שכן תופסת היא תמיד מהירה, מחבואים אפשר למצוא בכל מקום וכו'.

 

סוגי משחקי חצר לילדים

הרבה מהילדים לא יאהבו או לא מכירים משחקי תופסת, מחבואים וכו'. לכן, היום ישנם משחקי חצר לילדים. כלומר, משחקים בחצר המיועדים לילדים. לדוגמא- נדנדות, מגלשות, בתי עץ וכו'. יותר ויותר הורים מבינים את החשיבות שבמשחקי חצר לילדים. ראשית, מדובר במשחק המפעיל את כל הגוף ולא מתמקד בחלק מהגוף בלבד ואף מפתח את הדמיון. שנית, משחקי חצר שנעשו בצורה מקצועית וקיבלו תו-תקן ישראלי, הם בטוחים לשימוש. שלישית, משחקי חצר לילדים מאפשרים לילדים להכיר חברים חדשים אמתיים ולא וירטואליים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.